Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tvůrci kampaně 30 dní pro neziskový sektor se nebáli lehké kontroverze

26.9.2006
PRAHA [Informační centrum neziskových organizací - ICN]

Reklamní část kampaně 30 dní pro neziskový sektor, která proběhne během října s mediálním partnerstvím České televize a Českého rozhlasu, zpracovala reklamní agentura McCann-Erickson Prague, aktivity Public Relations zajistila agentura QandA. Součástí kampaně je televizní spot na České televizi, rozhlasový spot na Českém rozhlase, citylighty, tisková reklama a internetové bannery na vybraných serverech. Hlavním zadáním kampaně bylo upozornit širokou veřejnost na fakt, že nejen firmy, ale i zaměstnanci si mohou darováním finanční částky neziskové organizaci snížit svůj daňový základ.

Spoty i tisková reklama, které vzešly z dílny kreativního týmu agentury McCann-Erickson Prague, pracují se slovní hříčkou, která spočívá ve spojení „odepsaných“ lidí s možností „odepsat je“ z daňového základu. Televizní spot režíroval Dominik Miškovský, produkci zajistila společnost Bistro Films.

„Při vytváření koncepce kampaně jsme vycházeli z faktu, že o možnosti odepisovat si dar z daňového základu ví v České republice pouze malé množství lidí. Od začátku jsme se také snažili vymezit proti ostatním reklamním kampaním na neziskové organizace a charitu, a tak vzniknul koncept s pracovním názvem „Odepsaní“,“ říká ke kampani jeden ze členů realizačního týmu McCann-Erickson Prague Tomáš Hons. „Základní heslo kampaně i její zpracování je sice lehce kontroverzní, ale tato provokativnost nebyla v žádném případě samoúčelná, protože dovoluje na téma dostatečně důrazně upozornit. Pro naši reklamní agenturu je efektivita reklamních sdělení na prvním místě, ale nikdy se nesmí dostat do rozporu s přáním klienta a s obecně přijatým kodexem reklamy,“ dodává Tomáš Hons.

Agentura McCann-Erickson Prague spolupracuje s Informačním centrem pro neziskové organizace již od roku 2000 a za některé své kampaně zpracované v minulosti získala i řadu ocenění. Za kampaň podporující dobrovolnictví v roce 2002 získala agentura například nominaci v soutěži Epica, v soutěži Louskáček 2002 obsadila první místo a ze soutěže Golden Drum 2002 si tvůrci kampaně odnesli stříbrnou paličku.

Pro více informací kontaktujte:
Tomáš Hons
Tel. 724 724 212
E-mail: Tomas.Hons@mccann.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz