Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Světový den hospiců 2006

3.10.2006
PRAHA [Cesta domů]
Autor: Martina Špinková, tel: 776 065 696

Cesta domů říká – nezavírejte oči, pomozte nám i sobě! Staráme se o umírající a chceme v tom pokračovat i zítra a pozítří.
Podpořte svůj hospic, nebojte se. Čas na konci života podobně jako na jeho začátku je důležitý.

Pouze 1% umírajících v naší zemi se dostává odpovídající paliativní péče. I proto se slaví Světový den hospiců. Dne 7. října 2006 se v mnoha zemích světa na všech kontinentech uskuteční stovky nejrůznějších akcí a koncertů, jejichž smyslem je
• zlepšit informovanost veřejnosti o práci v hospicích a finančně je podpořit,
• inspirovat diskusi k tématu důstojného života až do jeho konce.
Podrobné informaci o akcích www.worldday.cz a na www.worldday.org

Cesta domů, jediný domácí hospic v Praze, se k oslavám ve světě připojuje následujícím programem, na který zve všechny, kterým není lhostejné, jak žijeme svůj život na jeho konci:

- Křest původní české rodinné hry Cesta domů
v Domě knihy Kanzelsberger, Václavské nám. 4, Praha 1, 14:30 hodin. Hru představí její kmotr, herec Jiří Lábus, primátor Hl. města Prahy MUDr. Pavel Bém a její autoři.

- Benefiční koncert pro Cestu domů
ve velkém sále Městské knihovny, Mariánské nám., Praha 1, 19,00 hodin. Hrají bratři Ebenové, úvodní slovo primátor MUDr. Pavel Bém.

- Den otevřených dveří Cesty domů
v knihovně Domácího hospice, Bubenská 3, Praha 7, 10-16 hodin.
Knihovna Cesty domů byla tento týden nominována ministrem kultury na cenu Knihovna roku. Bude k vidění výstavka knih a děti si mohou přijít zahrát deskovou hru Cesta domů.

Letošní oslavy pořádá Cesta domů spolu s Magistrátem Hlavního města Prahy a s Městskou knihovnou v Praze pod záštitou primátora MUDr. Pavla Béma.

Vstupné 250 Kč. Vstupenky je ještě možno zakoupit v Městské knihovně nebo zarezervovat na info@nezavirejteoci.cz do 4.10.

Na koncertě lze zakoupit novou hru a další pěkné předměty a knihy. Výtěžek z koncertu bude věnován na provoz Domácího hospice Cesta domů v Praze.

Další informace:
Martina Špinková, ředitelka
martina.spinkova@cestadomu.cz
776 065 696
Hospicové občanské sdružení Cesta domů
Bubenská 3, 170 00 Praha 7
www.cestadomu.cz

Historie Světového dne hospiců:Na koncertech, které se tímto způsobem konají pro hospice od roku 1991 každé tři roky, vystupují orchestry, sbory i sólisté s nejrůznějším programem. V roce 2005 se slavil první Světový den pro hospice na 1 100 místech v 74 zemích světa. Výtěžek byl použit na zlepšení paliativní péče, která je ve všech zemích na darech závislá. Nikde není zcela hrazena státem a nikde se neobejde bez pomoci dobrovolníků.

Cesta domů pořádala v roce 2003 první koncert v Praze, výtěžek činil přes 100 000 korun, v roce 2005 pořádala několik akcí pro nejširší veřejnost i zdravotníky, výtěžek činil přes 200 000 korun. Akce velmi zřetelně pomohly překonat tabuizaci tématu smrti a umírání v médiích. Vždy se přihlásilo mnoho dobrovolníků, kteří v Cestě domů spolu se zaměstnanci budují základy domácí paliativní péče u nás. Protože akci podpořily různé nadace a sponzoři, mohl být veškerý výtěžek použit na služby Cesty domů pro pacienty a jejich pečující rodiny.

Informace o pořadateli:
Cesta domů se snaží o to, aby se v naší republice situace umírajících a jejich rodin změnila k lepšímu, abychom pochopili, že se nás to každého týká a že můžeme každý pro zlepšení něco udělat. Dvacetičlenný tým Cesty domů v hlavním městě Praze

• nabízí již pět let odborné služby rodinám, které se rozhodnou pečovat o své umírající doma,
• založil také první veřejnou knihovnu v ČR specializovanou na paliativní péči,
• zve do klubu Podvečer pro pozůstalé,
• provozuje informačně–poradenský webový portál www.umirani.cz,
• zahájil kampaň za zlepšení situace „Nezavírejte oči“,
• pořádá přednášky,
• vydává knihy a různé informační materiály.

Všechny aktivity jsou financovány výhradně z grantů a z darů. Vzhledem k velmi nevyhovující legislativě zatím pojišťovny v naší republice na služby mobilní hospicové péče nijak nepřispívají.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz