Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Shrnutí akce Pro Váš úsměv

25.10.2007
BRNO [Liga za práva vozíčkářů, o.s.]
Autor: Hynek Latta

V pátek 19. října skončil na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví HOSPIMedica a spolu s ním i jeho doprovodný program v podobě prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením Pro Váš úsměv. Ten představila odborné i laické veřejnosti již podvanácté Liga za práva vozíčkářů, o.s. ve spolupráci s partnery BVV, a.s., MPSV ČR, Informační centrum neziskových organizací, o.p.s a LOGO, o.s. Letošního ročníku veletrhu HOSPMedica se dle předběžné závěrečné zprávy BVV, a.s. zúčastnilo 608 firem z 31 různých zemí světa a počet návštěvníků překročil 16 000 za 4 dny jeho konání.

Doprovodný program Pro Váš úsměv nabídl tento rok celkem 17 informačně-vzdělávacích akcí v podobě odborných přednášek, seminářů, diskusí, konferencí, workshopů a kurzů. Návštěvníci mohli shlédnout mimo jiné také Mistrovství ČR zdravotně postižených motoristů v jízdě zručnosti, různá pódiová vystoupení pro děti i dospělé anebo si zajezdit na Oranžovém kole a přispět tak některé z vybraných neziskových organizací v rámci dobročinné akce Nadace ČEZ.

Po celou dobu programu Pro Váš úsměv bylo možné navštívit stánky organizací s humanitárním zaměřením, kterých se v letošním roce představilo celkem 75, seznámit se s jejich činností a shlédnout, popřípadě zakoupit produkty chráněných dílen. Odborné informace z oblasti sociální a právní jste mohli najít ve stánku pořádající organizace Ligy za práva vozíčkářů, o.s., který byl umístěn uprostřed pavilonu C. Tam bylo také možné získat veškeré organizační a technické informace týkající se doprovodného programu. Mezi zajímavé expozice se vzdělávacím charakterem patřily ukázky hipoterapie, canisterapie a výcviku vodících a asistenčních psů. Unavený návštěvník se mohl osvěžit a odpočinout si v čajovně s dětským koutkem. Zde bylo možné předat dítě do péče asistentek a v klidu se věnovat výstavě. Jelikož byla čajovna umístěna v blízkosti pódia, nic nebránilo zájemcům sledovat vystoupení přímo od kouřícího šálku čaje. V dohledu byly také výstavní panely nesoucí fotografie přihlášené do desátého ročníku soutěže „Život nejen na kolech“, která byla poprvé v historii organizována společně se Syndikátem novinářů ČR.

Jedna z největších expozic byla věnována problematice informací pro zdravotně postižené umístěných na Internetu. Jak víme, informace mohou zásadním způsobem ovlivnit kvalitu života s postižením a Internet, pro mnohé stále tak cizí, je jich plný. Věříme, že naše „Internetovna“ pomohla mnoha návštěvníkům najít si cestu k celosvětové datábazi informací všeho druhu.

Jako organizátoři akce Pro Váš úsměv jsme s jejím průběhem i výsledky spokojeni, neboť se podařilo naplnit její základní poslání, tj. nenásilnou a zábavnou formou seznámit zájemce o neziskový sektor s jeho smyslem, různými formami jeho existence i úskalími při jeho provozování. Prezentaci neziskových organizací navštívil mj. také ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, který rovněž, dle předběžené závěrečné zprávy BVV, a.s., vyjádřil uspokojení z celé letošní akce: "Prošel jsem si obě části veletrhu, hovořil jsem i se zástupci neziskových organizací a byl jsem příjemně překvapen."

Věříme, že příjemně překvapeni byli i všichni návštěvníci akce. Rádi bychom Vás již nyní pozvali na příští ročník, který je naplánován na termín 21.–24. 10. 2008.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz