Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.3.2023 - [Abel]
I malý toner udělá velký rozdíl. Jak mohou firmy snížit svou uhlíkovou stopu

Ekologie a šetření přírody je věc, na kterou dnes spousta firem dává velký důraz. Snaží se šetřit papíry, instalují solární panely, snaží se šetřit vodou. Některé z nich jdou ale ještě dál. Přemýšlejí nad nulovou uhlíkovou stopou a snaží se být důslední v sebemenším detailu. Například i v tom, že používají renovace tonerů. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat29.3.2023 - Praha
Samsung Solve for Tomorrow: Generace Z má udržitelnost „v krvi“. Jejich projekty změní svět

Pokud nezměníme svůj životní styl, bude Země v roce 2050 o 1,5 stupně teplejší. Své nápady na „inovace pro udržitelnou budoucnost“ představila desítka studentských týmů – finalistů programu Solve for Tomorrow. Polovina projektů patří středoškolákům z Prahy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat29.3.2023 -
Skupina SolidSun přináší na český trh novou technologii solárních panelů

Skupina SolidSun, lídr na trhu v poskytování komplexního řešení fotovoltaických elektráren, nabízí jako první v České republice solární panely s technologií HJT (Heterojunction technology). Její přednost spočívá v tom, že díky dodatečné amorfní vrstvě na křemíkových článcích dosahují panely vyššího výkonu, i když je zataženo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Novinka od Grub Barf – Drůbeží nebo Hovězí ve vlastní šťávě pro Vaše domácí mazlíčky

Co je správné pro zdraví a dlouhověkost našich čtyřnohých věrných kamarádů. Řada z nás přece prožila vedle sebe život s abnormálně citlivou duší, kamarádem, parťákem a nedovedeme si představit, že by ho kdy, kdo mohl nahradit. A proto tak jek apelujeme na zdraví člověka s ohledem na to, co konzumu-je, je dokázané, že i život zvířete lze kvalitativně posunout a prodloužit na základě správně zvolené stravy. A jako i u člověka zdravá pleť vypovídá o celkovém stavu organismu, tak i vita-lita a srst u zvířete jasně dokládá, že jedinec prospívá, a tedy cítí se zdravý a v dobré kondici. S jarem přichází i česká firma Žraso s novinkou značky Grub Barf Drůbeží ve vlastní šťávě a Hovězí ve vlastní šťávě pro Vaše domácí mazlíčky. Oba výrobky jsou vhodné jak pro kočky, tak psy, a to jakéhokoli věku o zdravotního sta­vu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat28.3.2023 - Praha [Hornbach ]
HORNBACH vstupuje do jara nekonvenčně – s kampaní Nech to na přírodě!

Společnost Hornbach zahajuje letošní jarní sezónu se svým stálým partnerem HeimatTBWA\ Berlin poněkud netradičně. Tyto projektové a zahradnické markety překvapivě vyzývají zákazníky po celé Evropě, aby nechali své zahrady napospas osudu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2023 - [Děti Země]
Nedej se: Průchvat Třebíče

Reportáž ČT o trasování nové silnice I/23 u Třebiče, kdy stát a vedení města prosazují trasu přes město (tzv. průchvat) a místní spolek Obchvat Třebíče s dalšími obyvateli města navrhují standardní obchvat mimo město (26.03.2023). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.3.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.3.2023 - Praha [ELEKTROWIN a.s.]
Nový ročník sběrové akce Recyklujte s hasiči startuje už začátkem dubna. Podaří se překonat magickou hranici miliónu kusů vybraného elektra?

Do programu Recyklujte s hasiči se registrovalo již 1 719 dobrovolných hasičských sborů, kterým se od roku 2011, kdy kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin poprvé tento projekt vyhlásil, podařilo vybrat již 35 000 tun vysloužilého elektra. Což představuje více než 915 000 kusů elektra. Výzvou pro letošní, již třináctý ročník, který startuje začátkem dubna, je, zda se hasičům podaří překonat magickou hranici jednoho milionu kusů vybraného elektra. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.3.2023 - Praha [UniCredit Bank]
UniCredit již šestnáctý rok po sobě podpoří iniciativu Hodina Země

25. března běží kampaň Hodina Země, které se již po 16. zúčastní také UniCredit. Cílem je upozornit na změnu klimatu. Ve 20:30 našeho času tak zúčastněné obce, organizace i domácnosti na 60 minut zhasnou světla. Za Českou republiku se do iniciativy zapojí pobočka UniCredit Bank Filadelfie v ulici Želetavská a Bankovní dům na náměstí Republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 - PRAHA [Klimatická koalice]
Hodina Země: Již přes 100 obcí se zavázalo chránit klima

V sobotu 25. března 2023 proběhne tradiční Hodina Země, celosvětová kampaň na ochranu klimatu. Na hodinu symbolicky zhasnou domácnosti, veřejná osvětlení v obcích či městské dominanty. K akci se mohou připojit a dát si klimatický závazek jednotlivci, obce i instituce. Obce se mohou např. zavázat, že výrazně zvýší podíl obnovitelných zdrojů nebo budou pomáhat občanům snižovat emise a šetřit peníze. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica ve spolupráci s Klimatickou koalicí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 - Praha [ASPEN.PR]
Generace Z více preferuje udržitelnou módu, sdílenou zelenou dopravu či lokální produkty a služby. Podpoře lokální ekonomiky pomáhá i popularita komunit a využití sociálních sítí

Témata ochrany přírody a ekologie jsou pro zástupce mladé generace prioritou. Ochrana životního prostředí je stabilně oblastí, která mladší lidi nejvíce znepokojuje, přičemž skoro třetina mění své spotřebitelské chování ve prospěch firem s pozitivním dopadem na životní prostředí. Mladí z generace Z, narození mezi lety 1997 a 2012, mají tendenci být více ekologicky uvědomělí než předchozí generace a upřednostňovat udržitelné produkty a služby. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 - Praha [GROHE]
Úspěšný první ročník GROHE X Summitu „Caring for Water“ přinesl zajímavé rozhovory s předními zástupci sanitárního průmyslu a exkluzivní produktové inovace

Historicky prvního GROHE X Summitu, který se konal ve dnech 7.–9. března, se zúčastnili hosté ze 74 různých zemí. Megatrendy urbanizace, udržitelnosti a péče o fyzické a duševní zdraví byly hlavním námětem inspirativních diskusí mezi předními odborníky a nadšeným publikem. Zajímavý dialog, předávání znalostí a důkladné zkoumání daných témat byly podpořeny třemi panelovými diskusemi, šesti přednáškami, třemi kurzy Masterclass a pěti informativními Fact Snacks. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 -
Společnost Procter & Gamble odklonila ze skládek za rok tolik odpadu, kolik by vážilo 66 Eiffelovek

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Světového dne recyklace posčítala, jak si stojí při plnění svých recyklačních cílů, které si stanovila splnit do roku 2030. 79 % z jejích obalů je recyklovatelných nebo opětovně použitelných. Ve svých obalech také snížila používání primárních ropných plastů o 8 % ve srovnání s rokem 2017. Od roku 2020 již ani nevyváží žádný výrobní odpad na skládky, což se týká i českého závodu P&G Rakona, který odpad na skládky přestal úplně vyvážet už o rok dříve. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 - Praha [ASPEN.PR]
Všudypřítomný plevel, který hyzdí a poškozuje veřejná prostranství i soukromé pozemky, není nutné ničit chemickou cestu. Nyní je ideální období, kdy zničit plevel v zárodku

Likvidace plevele na chodnících, v parcích a zahradách je s příchodem jara důležitým tématem. Jednoduché, a navíc ekologické řešení je také často nejvíce funkční. Používání nebezpečných chemikálií může mít vliv i na znečištění podzemní vody. Nebezpečné látky se pak mohou dostat do lidského organismu, kde mohou poškodit zdraví. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.3.2023 - Praha [PENNY Česká republika]
PENNY JEN DÍKY PALETÁM LONI ZACHRÁNILO VÍCE NEŽ 400 STROMŮ

Díky sdíleným paletám a systému paletového poolingu CHEP jen v roce 2022 PENNY zachránilo 437 333 dm3 dřeva, snížilo emise CO2 o 558 tun a vyprodukovalo o 65 tun odpadů méně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2023 - [BALL]
Společnost Ball Corporation zveřejnila klimatický transformační plán a kombinovanou výroční zprávu o hospodaření a udržitelnosti za rok 2022

Klimatický transformační plán nastiňuje krátkodobá opatření, spolupráci v rámci hodnototvorného řetězce a společnou propagaci s cílem podpořit oběhové hospodářství a dekarbonizaci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2023 - PRAHA [AVE CZ]
Společnost PETKA CZ otevřela modernizovanou recyklační linku na zpracování PET lahví

Společnost PETKA CZ, a. s., v úterý 21. března 2023 slavnostně otevřela modernizovanou recyklační linku v Modřicích u Brna. Kromě obměny technologií pro zpracování PET lahví se závod rozšířil o novou výrobní a skladovou halu a jeho vybavení bylo doplněno o inteligentní zařízení pro pokročilé třídění, které zvýší kvalitu výstupního PET recyklátu pro regranulaci a následnou výrobu nápojových obalů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2023 - Vestec [Aquanix s.r.o.]
5 důvodů proč hospodařit s dešťovou vodou

Tato tisková zpráva shrnuje pět hlavních důvodů, proč je výhodné hospodařit s dešťovou vodou. Technický specialista z Aquanixu vysvětluje, čím je využívání dešťové vody prospěšné a představuje způsoby, kterými lze s dešťovou vodou pohodlně hospodařit. Otevírá problematiku environmentální, ekonomické i legislativní sféry a navrhuje řešení, která mohou přinést pozitivní změny pro současné i budoucí generace. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 888 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
30. 3. 06:16 [Ekolist] - Nová analýza počtu ptáků: ubývá dálkových migrantů
30. 3. 01:51 [ČTK] - Musíme vyučovat, co dělat v době krize, míní Martin Kříž z ekocentra Chaloupky
30. 3. 01:11 [ČTK] - IRENA: Investice do obnovitelných zdrojů energie se musí zvýšit čtyřnásobně
30. 3. 00:59 [ČTK] - V Ostravě začne festival udržitelné módy ReFashion, potrvá celý měsíc
30. 3. 00:41 [ČTK] - Starosta obce postavil za peníze z EU chodník v korunách stromů, které pokáceli

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz