Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tramvaj naděje je připravena. Nastupte si, prosím, vyrážíme

26.11.2012
PLZEŇ [Hnutí za přímou demokracii]
Autor: Ladislav Štítkovec, tel: 723033064

Hnutí za přímou demokracii spustilo kampaň za prosazení obecného referenda. Součástí kampaně byla demonstrace 17. listopadu v Brně, nyní probíhá na webu hnutí podpisová kampaň s názvem „Jen přímá demokracie zastaví klanění zlatému teleti“ a v Brně vyrazila do ulic „Tramvaj naděje“.

Mluvčí HzPD Milan Valach uvádí: „Demonstrací 17. listopadu jsme odstartovali kampaň za prosazení obecného referenda. Tuto demonstraci se ČT snažila zatajit a zdiskreditovat, a proto jsme podali stížnost Radě ČT. Minulý týden jsme spustili na našem webu podpisovou akci, kterou již podepsalo více než 12 000 občanů. Tam se můžou zájemci připojit k výzvě poslancům a senátorům k uzákonění obecného referenda.“

E-mailová kampaň pod názvem „Jen přímá demokracie zastaví klanění zlatému teleti“ je koncipována tentokrát trochu jinak, než jak tomu bylo u dřívějších kampaní HzPD. Politici budou dostávat průběžně zprávu o počtu lidí, kteří požadují zavedení referenda.

„Hlavním cílem této kampaně však není informovat politiky o tom, kolik lidí chce referendum. Jde o to, aby se lidé semkli na základě jednoznačného požadavku a aby začali aktivně a společně tento požadavek tj. referendum prosazovat“, doplňuje mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.

„Tramvaj naděje. Nastupte si prosím, vyrážíme“, i pod tímto mottem chce HzPD šířit myšlenky přímé demokracie. Od pátku začala křižovat ulice Brna tramvaj s bannerem „Konec korupce. Referendum“

„Pro začátek jsme zvolili pro tuto propagaci město Brno, protože naše hnutí má v Brně zřizovatelské místo“, vysvětluje mluvčí Milan Valach a dodává: „Tyto akce bychom nemohli pořádat bez finančních příspěvků od samotných občanů, za což jim patří velký dík.“

Hnutí za přímou demokracii se snaží prosadit takové obecné referendum, které bude pro politiky závazné a ve kterém se občané budou moci vyjádřit ke všem otázkám, o kterých mohou v současné době rozhodovat jen jejich zastupitelé.

Například by občané mohli vetovat zákon o vyrovnání s církvemi, se kterým nesouhlasí jejich většina. HzPD proti němu od začátku vystupovala a iniciovala nedávno na svých stránkách výzvu „Napište prezidentovi“. Ta byla součástí tlaku mnoha občanů na prezidenta, o které se nepřímo vyjádřil ve svém stanovisku k nepodepsání zákona o církevních restitucích, jako o „bezprecedentním počtu dopisů a e-mailů“, který ho ovlivnil při rozhodování.

„Obecné referendum, požadované občany, politici dosud nebyli ochotni odhlasovat. Musíme jim to stále připomínat a vytvořit na ně dostatečný tlak. Referendum požaduje v naší zemi většina občanů. To nesmí jejich zastupitelé ignorovat. Většina lidí požaduje rovněž demisi vlády a předčasné volby. Referendem, v němž bychom si mohli odhlasovat rozpuštění parlamentu, jak se to stalo například v Estonsku a jak je to možné v kantonech ve Švýcarsku, by toho bylo možné v budoucnosti legitimně dosáhnout“, uvádí mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec


Za HzPD
Ladislav Štítkovec

odkaz na TZ a FOTO: http://www.hzpd.cz/tramvaj-nadeje-je-pripravena-nastupte-si-prosim-vyrazime/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz