Recyklace ojetých pneumatik dává práci lidem hned ve dvou firmách Zlínského kraje
15.1.2013
STARÉ MĚSTO [DANIEL ROJAN - Mediální s.r.o.]
Autor: Daniel Rojan, tel: 608881968
Výrobky firmy GELPO (dříve AB ELPO) mají uplatnění téměř ve všech oblastech průmyslu. Některé se již delší dobu používají k odhlučnění tramvajových tras, jiné jsou k spatření u dětských hřišť, další slouží jako tlumící podložky pod stroje, tlumící desky pod stavbami, podložky či prokladky pod hutní materiál, případně jako dlažba v chodnících apod. Pod křídla nové značky přešli všichni dosavadní zaměstnanci AB ELPO. Vedení firmy předpokládá, že konečný stav pracovníků se usadí na čísle 25. Mateřská společnost REC Group má v plánu další posilování pozic dceřiných společností v branži zpracování pneumatik. To stejné se týká i dalších dceřinek, které se pro změnu zabývají zpracováním plastů a nakládáním s nebezpečnými odpady.
Ředitel společnosti GELPO Jaroslav Gajdůšek nastínil nejbližší budoucnost firmy: ,,Hlavní vizí je naplnění výroby na maximum, abychom vyráběli co nejefektivněji. Rádi bychom co nejdříve spustili třísměnný provoz. Doposud vyrábíme ve dvousměnném, což je ztrátové. K tomu bude zapotřebí nakoupit nové formy a upravit výrobní technologii.“
K novému členovi holdingu se vyjádřil také generální ředitel skupiny REC Group, Bronislav Janeček: ,,Až doposud se zpracováním pneumatik a produkcí z pryžového granulátu zabývala uherskobrodská dceřinka RPG Recycling, která výrobu kanálových vpustí, mříží, podložek pod obráběcí stroje a dalších, zadávala externím firmám. Ukázalo se ale, že je to pro nás dlouhodobě nevýhodné a neudržitelné, proto jsme přistoupili k založení dceřiné společnosti GELPO, která se bude specializovat právě na výrobky z pryžové drti. Vzájemnou spoluprací mezi sestrami RPG Recycling a GELPO vznikne silné uskupení v oblasti zpracování pneumatik, kdy se budou firmy vzájemně podporovat dodávkami vlastních produktů. RPG Recycling vyrábí granulát, který je pro GELPO vstupní surovinou k výrobě již zmiňovaných výrobků. Ty pak půjdou přímo na trh k zákazníkům. Odpady vznikající při výrobě v GELPO se budou vracet zpět do RPG k opětovnému zpracování. Tím bude vše znovu využito.“
A jaké jsou další plány s firmou GELPO? ,,V brzké budoucnosti plánujeme modernizaci vybavení a používaných výrobních postupů. Díky tomu dojde k významnému posunu kvality výrobků a k zvýšení jejich užitných vlastností. Konkrétně? Chceme například rozjet zakázkovou výrobu kanálových vpustí a poklopů, do kterých můžeme vlisovat erby či znaky měst a obcí,“ vysvětlil Jaroslav Gajdůšek. Podle něj z toho vyplyne i určité zvýšení počtu zaměstnanců. ,,Již nyní rozšiřujeme naše řady v oblasti obchodu. Výrobky zatím směřujeme především českým zákazníkům, ale máme plány i na oslovení zahraničních trhů. Tím pádem bude nutné náš výrobkový sortiment rozšířit. Mělo by se jednat především o nové druhy pryžových dlažeb a pryžových kanálů,“ dodal ředitel společnosti GELPO, Jaroslav Gajdůšek.
O REC Group: Holdingové uskupení REC GROUP s.r.o. nyní tvoří jedna mateřská a pět dceřiných společností: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., RPG Recycling, s.r.o., STEELMET s.r.o., OTR Recycling s.r.o. a GELPO s.r.o. Generálním ředitelem mateřské společnosti REC Group je Bronislav Janeček. Mateřská společnost REC Group (Recyklační Ekologické Centrum) zastřešuje produkci pěti dceřiných společností, jejichž činnosti výhradně souvisejí v práci s odpady, jejich recyklací a dalším využitím. Skupina REC Group v současné době zaměstnává přibližně 250 lidí, přičemž asi padesátka z nich má změněnou pracovní schopnost a pracuje v chráněných dílnách.
,,Vnímám nás jako skupinu střední velikosti s miliardovým obratem, působící převážně v regionu Moravy. Co do objemu i obratu asi nejsme kdovíjak zajímaví, my si ale zakládáme na určité výjimečnosti a originalitě, kde je vše vzájemně propojeno a doplňuje se. Poskytujeme ucelenou nabídku služeb v oblasti nakládání s odpady a plně se hlásíme k naší vizi být majákem ve světě recyklace odpadů a ekologické osvěty. U nás není důležité, co děláme, ale hlavně jak to děláme, a jaký z toho máme společný pocit,“ prohlásil gen. ředitel skupiny REC Group Bronislav Janeček.
Kontakty:
GELPO s.r.o., člen skupiny REC Group, Bohuslavice u Zlína 286,
763 51
Ředitel společnosti: Jaroslav Gajdůšek
e-mail: gajdusek@abelpo.cz
tel.: 739 064 961
REC Group s.r.o., Brněnská 1372, 686 03 Staré Město Generální ředitel společnosti: Bronislav Janeček e-mail: rec@recgroup.cz tel.: 572 419 771 web: www.recgroup.cz
Unavuje
vás tvorba www stránek v HTML?