Cena Naděžda Osina 2011 za nejlepší a nejhorší počiny v oblasti migrace a integrace cizinců za uplynulý rok
11.12.2011
PRAHA [Centrum pro integraci cizinců]
Autor: Alena Felcmanová, tel: 222 360 834
Cílem ankety Naděžda Osina je přiblížit téma migrace a integrace cizinců v České Republice široké veřejnosti. Kdokoliv se může zapojit a svou nominací ovlivnit výsledky tohoto ocenění. Mezi nominovanými se mohou objevit jak konkrétní osoby, tak instituce, jejich opatření, legislativní normy či výroky.
V minulém roce byla udělena Osina za nejhorší počin v oblasti integrace cizinců Ministerstvu práce a sociálních služeb za předpoklad, že vysokou nezaměstnanost Čechů vyřeší neprodloužením pracovních pobytů cizincům, naopak za významný počin bylo oceněno občanské sdružení pro příležitosti mladých migrantů META za vytvoření portálu www.inkluzivniskola.cz.
Centrum pro integraci cizinců (CIC) je občanské sdružení zaměřené na podporu začleňování imigrantů do společnosti. Více informací o nominacích i organizaci najdete na www.cicpraha.org.
Unavuje
vás tvorba www stránek v HTML?