Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Žáci pražských škol učí své rodiče, co by měli jíst

15.12.2010
PRAHA [Ekodomov]
Autor: Lucie Sádlová, tel: 739 592 870

Ekodomov, o.s. připravil v rámci prvního kola grantového programu Pro zdraví - Zdravá pětka Nadačního fondu Albert pro tři pražské základní školy vzdělávací projekt Zdraví ze zahrady. Žáci zapojených škol se dozví, proč by ovoce a zelenina měly tvořit základní složku jejich jídelníčku a v čem se liší konveční a ekologické zemědělství.

Cílem projektu je utvářet pozitivní vztah dětí a jejich rodičů ke konzumaci ovoce a zeleniny a zvýšit informovanost o rozdílech mezi ovocem a zeleninou v konvenční a bio kvalitě. „Tím, že budeme dětem vyprávět o tom, co jíst a co nejíst, je rozhodně ke změně jídelníčku nepřesvědčíme. Naším záměrem proto je, aby děti v průběhu projektu získaly nejen teoretické informace, ale aby měly také možnost realizovat praktické činnosti vedoucí k naplnění daných cílů,“ říká koordinátorka projektu Mgr. Lucie Sádlová z občanského sdružení Ekodomov. Z toho důvodu se děti nejen účastní interaktivních výukových programů, ale rovněž vyrazí do obchodů nakoupit kvalitní ovoce a zeleninu, ze kterých si připraví hostinu. Žáci druhého stupně navíc vytvoří informační leták a během osvětové akce budou získané vědomosti šířit mezi své spolužáky, pedagogy a rodiče.

Děti se do projektu zapojily s nadšením. Vrcholem výukového programu je volba „jablečného krále“. Děti při výběru toho nejlepšího jablka zohledňují nejen jeho vzhled, chuť či vůni, ale i to, jak dlouhou cestu muselo jablko urazit, než se dostalo do regálu v obchodě a zda bylo vypěstováno v konvenčím či ekologickém sadu. „Naším favoritem se stalo jablko Gala. Chutná přímo královsky a navíc je i bio, “ hlasí děti ze třetí třídy Základní školy Nám. Jiřího z Lobkovic.

„Myslíme si, že je třeba, aby škola pomohla v rozšíření informací o zdravém životním stylu, ekologickém chování každého člověka, biopotravinách atp.,“ říká Ing. Ivana Koubková ze Základní školy J.A. Komenského v Praze 6, která je do projektu zapojena. Díky podpoře Nadačního fondu Albert se žáci této školy společně s žáky ze Základní školy U Santošky a Základní školy Nám. Jiřího z Lobkovic mohou projektových aktivit zúčastnit zcela zdarma.

Projekt Zdraví ze zahrady byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci prvního kola grantového programu Pro zdraví - Zdravá pětka.

Kdo je Ekodomov?
Občanské sdružení Ekodomov se v současné době zaměřuje především na realizaci environmentální výchovy v oblasti separace bioodpadů a domácí ekologie v jednotlivých regionech České republiky. Realizuje výukové programy ve školách, pořádá semináře pro učitele, osvětové akce pro veřejnost a vzdělává pracovníky samospráv měst a obcí. V rámci své činnosti vydává osvětové materiály, na webových stránkách www.ekodomov.cz pravidelně zveřejňuje tiskové zprávy a informace z oblasti minimalizace odpadů.
Více informací naleznete na adrese www.ekodomov.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz