Umělci pomáhají chránit klima
30.11.2010
BRNO [Ekologický institut Veronica]
Autor: Yvonna Gaillyová, tel: 777323792
Na výstavě jsou k vidění malby, kresby, fotografie, básně, videa. Díla zaslali profesionální i amatérští umělci a rovněž studenti Střední pedagogické školy z Boskovic. Vernisáž byla symbolicky naplánována jako připomenutí, že právě dnes se v mexickém Cancúnu zahajuje konference OSN o ochraně klimatu. Ekologický institut Veronica považuje tuto konferenci za velmi důležitý krok k uzavření závazné, spravedlivé a ambiciózní globální dohody, ke kterému by mělo dojít v příštím roce.
Ředitelka Ekologického institutu Veronica, Yvonna Gaillyová, říká: „Naší výzvou i výstavou chceme upoutat pozornost nejen umělců, ale celé veřejnosti jak na konferenci v Cancúnu, tak zejména k samotnému závažnému tématu klimatické změny. Jen aktivní lidé, kteří se této globální výzvy chopí, mohou přispět k takovým změnám v chování jednotlivců, měst, států, které změny klimatu zmírní.“
Jan Hollan, expert Ekologického institutu Veronica, dodává: „Výstavě jsme dali název trochu tajuplný název 350 a dost! Toto číslo představuje koncentraci skleníkových plynů, která je podle vědců relativně bezpečná pro budoucnost lidstva. Dnešní koncentrace je už bohužel vyšší - 390 ppm - a stále roste. Znamená to postupný vzrůst hladiny moří až o několik desítek metrů, časté povodně, katastrofální sucha a mnoho dalších dramatických dopadů.“
----
Výstava je realizována v rámci celosvětové kampaně za snížení koncentrací CO2 na 350 ppm, kterou
iniciuje organizace 350.org. Projekt Ekologického institutu Veronica podpořilo Velvyslanectví Spojených
států amerických v Praze.
Unavuje
vás tvorba www stránek v HTML?