Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dan Bárta rozhoduje o stromech

19.6.2006
BRNO [Nadace Partnerství]
Autor: Klára Slámová, tel: 542 422 781, 605 116 723

V pátek 23. června vybere porota 12 finalistů, kteří postoupí do celostátního kola ankety Strom roku 2006, pořádané programem Strom Života Nadace Partnerství. V porotě složené z odborníků i osobností letos zasedne i zpěvák Dan Bárta. Generálním partnerem programu Strom života je společnost Skanska, která jej v tomto roce podporuje částkou 6,1 milionu korun, hlavním partnerem ankety společnost Strom Telecom. Záštitu nad anketou převzal ministr životního prostředí Libor Ambrozek, jehož resort je současně i spoluvyhlašovatelem.

„Letos jsme do ankety Strom roku přijali 91 návrhů ze všech 12 krajů. Porotu nyní čeká nelehký úkol vybrat z nominovaných 12 finalistů, kteří postoupí do celostátního veřejného hlasování“, uvedla koordinátorka ankety Strom roku Klára Slámová z Nadace Partnerství. Do ankety byly přihlášeny jak tradiční druhy tak exotické dřeviny jako například korkovník. Jeden z návrhů byl předložen dokonce s mezinárodní účastí.

O dalším postupu finalistů již bude rozhodovat veřejnost hlasováním DMS zprávami s označením DMS STROM 1–12 nebo prostřednictvím hlasovacích archů. Vítězný strom bude slavnostně vyhlášen v průběhu Koncertu pro stromy 19. října ve Wanieck Gallery v Brně, na kterém vystoupí právě Dan Bárta a Illustratosphere. Porota kromě výběru 12 finalistů udělí také čestný titul „Strom hrdina“ určený stromům, kterým hrozí vážné nebezpečí vlivem lidské činnosti.

Prvenství v počtu došlých návrhů drží Jihomoravský kraj s 22 návrhy, na druhém místě se s 13 návrhy umístil kraj Královehradecký, Pardubický a Olomoucký kraj mají shodně po 9 návrzích, ze Zlínského kraje došlo 7 návrhů, z Jihočeského 6, v Moravskoslezském a Středočeském kraji poslali do ankety Strom roku po 5 návrzích, v Karlovarském, Plzeňském a na Vysočině 4 a z Ústeckého kraje došly návrhy 3.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz