Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > Publikační systém APC Toolkit v nové verzi 2.4 ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Publikační systém APC Toolkit v nové verzi 2.4

18. 11. 2002 -

Publikační systém APC Toolkit dospěl ke své verzi 2.4. Podívejme se, co nová verze přináší nového.

Nejnápadnější změna se týká uživatelského rozhraní, které jsme mírně vylepšili. Zejména jsme přesunuli vyhledávání nad výpis článků, neboť jsme zjistili, že mnoho zkušených uživatelů Toolkitu na tuto funkci nikdy nepřišlo.

Zrychlení práce přinese i kontrola nevyplněných políček ve formuláři pro přidávání zpráv. Kontrola se nyní provádí také před odesláním formuláře, takže na chybu budete upozorněni bez nutnosti znovunačtení vylněné stránky. Formulář s vyplněným článkem je nyní možné odeslat i stiskem klávesové kombinace Alt+S.

Všechny nás jistě potěší zrychlené generování veřejných stránek (slice.php3), zejména pak těch, kde seznam článků je rozdělen na více stránek. Mírně se zrychlilo i načítání administrativních stránek. Komu se i toto zrychlení zdá nedostatečné, tomu mohu prozradit, že již chystá výměna serveru za nový - lepší (a rychlejší).

Webdesignéři přivítají možnost nového typu vstupu pro formulář pro přidávání a editaci článků. Je jím typ "dva boxy" vhodný zejména pro výběr více hodnot ze seznamu. Hodnoty (například kategorie) se vyberou přesunutím položky z jenoho boxu do druhého.

Korektněji se nyní budou chovat související články, pokud je ve svých webících používáte. Jednak se již nebudou ukazovat odkazy na již expirované články a jednak nám nyní administrativní rozhraní umožní přidat související článek nejen k tomu právě psanému a k sobě navzájem, ale i zpětně (právě psaný se stane souvisejícím pro vybraný článek). Trochu zamotané, ale funkční.

Mezi další změny, které ocení zejména toolkitoví webdesignéři patří možnost použít matematické funkce v aliasech, administrativní stránky pro časové spouštění úloh (cron) a možnost nastavit e-mail, na který budou chodit diskusní příspěvky k danému článku.

Mezi největší přírůstky patří nový modul zvaný "site". Je významný nejen tím, že jde o první modul, který byl kromě správy článků/webíků do Toolkitu začleněn, ale i tím, že umožňuje správu složitých webů. Jako je třeba ten Econnectu, který je na modulu site postaven (více viz FAQ).

Opravili jsme samozřejmě spoustu chyb a spoustu jsme jich zase vyrobili. Budeme velmi rádi, pokud žádnou z nich nenajdete, ale pokud už se tak stane, dejte nám prosím hned vědět - třeba na adresu: actionapps@ecn.cz. Na tuto adresu můžete také zasílat své připomínky či náměty na vylepšení. Případně je napište do diskuse pod článkem.Honza Malík


DISKUSE - KOMENTÁŘE:

18. 11. 2002
18. 11. 2002
19. 11. 2002
19. 11. 2002
Existuje nějaké demo?Bedřich Otázka
19. 11. 2002
19. 11. 2002

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz