Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > Co jsou to mailinglisty ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Co jsou to mailinglisty

Mailinglisty jsou typ konference, který na rozdíl od diskusních skupin, probíhají pomocí e-mailové pošty. Správce listu má na starost vytváření, rušení a udržování skupin, ale jeho hlavní prací je udržovat seznam e-mailových adres. Možným rozšířením e-mailové konference je také napojení na NEWS server, na kterém jsou pak jednotlivé příspěvky uloženy. To je výhodné pro jejich archivaci, protože po odeslání zprávy listserverem je tato zahozena.

Pokud chce uživatel využívat mailing list, musí se přihlásit. To většinou zajišťuje automatický program (listserver), kterému pošlete e-mail, ve kterém napíšete, do které skupiny se chcete přihlásit. Po této akci již začnou přicházet dopisy, na které můžete odpovídat jako na běžný e-mail. Po odeslání ji pak listserver rozešle všem přihlášeným v konferenci.

Econnect používá jako listserver program Mailman, který umožňuje editovat seznam účastníků jednotlivých konference přes e-mailové zprávy nebo přes WWW rozhraní. Dále umožňuje nastavit jednotlivé konference jako otevřené, do kterých se může přihlásit kdokoliv, nebo jako uzavřené, kdy jsou přihlášky zasílány administrátorovi konference, který pak může přihlášení provést. Je také možné omezit zasílání zpráv pouze určité skupině uživatelů, obvykle pro příjemce konference. Další možností je také nastavit konferenci na moderovanou, příspěvky pak nejdříve chodí moderátorovi, který rozhodne, zda se zpráva v mailing listu objeví.

Dále Mailman umožňuje pracovat s jednotlivými příspěvky a upravovat je. Lze přidávat do hlaviček e-mailu pole Reply-To, takže odpovědi pak odcházejí na adresu listserveru a ne pouze člověku, na jehož e-mail reagujete. Lze také přidávat text na začátek nebo na konec příspěvků (např. "Přišlo z konference doprava@list.ecn.cz"). Program umožňuje také zprávy archovat a vytvářet digest verzi mailistu (zkrácené vydání příspěvků například za den).

Pro uživatele mohou být administrátorem zpřístupněny služby, jako je vypsání všech konferencí, které na listserveru probíhají, lze získat seznam všech účastníků jednotlivých diskusí a také diskuse, ve kterých je určitá osoba přihlášena.schéma principu diskusních skupin


kliknutím na náhled obrázku se přenesete na celý obrázek

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz