Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > připojení s win95 a win98 ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Telefonické připojení ve Windows 95/98

Instalační proces je pro Windows 95 a Windows 98 téměř shodný, proto se zde omezíme na popis instalace telefonického připojení ve Windows 98. Ve Windows 95 se ovládací prvky jmenují shodně, pouze se liší grafické uspořádání, proto můžete tento dokument použít úspěšně i pro nastavení připojení ve Windows 95.

Instalace podpory pro telefonické připojení sítě

Nejdříve je potřeba se podívat, zda máte nainstalovanou podporu pro telefonické připojení sítě k Internetu. To naleznete v menu Start->Nastavení->Ovládací Panely v položce Přidat nebo ubrat programy. Po otevření okna se přesuňte na záložku Instalace Windows, zvolte položku Komunikace a stiskněte tlačítko Podrobnosti. Otevře se Vám další okno Komunikace a pokud zde není zvolena volba Telefonické připojení sítě, zvolte ji a vše potvrďte tlačítkem OK.

Vytvoření nového připojení

Ve Windows 95/98 je zabudován průvodce, který usnadňuje nastavení připojení k Internetu. Naleznete ho ve skupině Můj počítač (je umístěna na ploše) ve složce Telefonické připojení sítě. Po poklepání na položku Vytvořit nové připojení se otevře samotný průvodce.

Volba jména připojení a výběr modemu

Do názvu volaného počítače můžete zadat libovolné jméno (v našem případě se připojujeme do sítě Econnect, takže použijeme jméno econnect) a vyberete si Váš modem.

Po stisku tlačítka Další se přesunete na nastavení telefonního čísla a směrového čísla země (oblasti).

Nastavení telefonního čísla

Pokud používáte k připojení tarif Internet 2002 (pro připojení k síti Econnect to je 971 11 75 11), ponechte položku Směrové číslo volnou (vymažte přednastavenou hodnotu) a do položky Telefonní číslo napište celé číslo. Pokud máte číslo, které není pro tarif Internet 2002, vyplňte položky podle telefonního čísla.

Po stisku tlačítka Další se dostaneme na poslední okno průvodce, kdy po stisku tlačítka Dokončit je vytvořeno nové telefonické připojení k síti Internet.

Dokončení tvorby připojeníNastavení dalších parametrů připojení

Ve skupině Můj počítač zvolte složku Telefonické připojení sítě a stiskněte pravé tlačítko myši na ikonce nově vytvořeného připojení. Otevře se Vám plovoucí menu, které vypadá následovně:

Výběr menu vlastnosti připojení

Po volbě Vlastnosti se Vám zobrazí okno, ve kterém se nastavují přesné informace o připojení. Na první záložce Obecné je nutné, pokud používáte telefonní číslo tarifu Internet 2002, zrušit volbu Používat směrová čísla země a vlastnosti vytáčení.

Vlastnosti telefonického připojení k Econnectu

V záložce Typy serverů zkontrolujte, zda je správně nastaven Typ serveru pro telefonické připojení na položku PPP: Internet, Windows NT Server, Windows 98. Dále je potřeba zaškrtnout volbu Povolit softwarovou kompresi a v sekci Možné síťové protokoly mít zaškrtnutu pouze položku TCP/IP.

Vlastnosti telefonického připojení k Econnectu - Typy serverů

Pokud stisknete tlačítko Nastavení TCP/IP..., zobrazí se okno, které by mělo vypadat tak, jak vypadá na následujícím obrázku. Pokud jsou položky nastaveny jinak, nastavte je podle obrázku.

Vlastnosti telefonického připojení k Econnectu - Nastavení TCP/IP
Po nastavení těchto položek stiskněte tlačítko OK a vrátíte se zpět do hlavního konfiguračního okna. Zde opět stiskněte tlačítko OK a připojení je připraveno k použití.Zkouška nově vytvořeného připojení

Pro otestování nově nastaveného připojení vstupte do skupiny Můj počítač a ve složce Telefonické připojení sítě dvakrát klikněte na ikonku nově vytvořeného připojení. Zobrazí se Vám okno, kde zadáte jako uživatelské jméno bluetone@bluetone.cz a jako heslo vyplňte bluetone. Pokud nechcete zadávat heslo při každém připojení k Internetu, zaškrtněte volbu Uložit heslo (ale pozor na sníženou bezpečnost, kdy se v podstatě každý může připojit přes Váš účet).

Připojení k Econnectu - připojovací okno

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz