Navštivte výstavu výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením
11. 3. 2013 -, Econnect|/Dílny tvořivosti
Základem výstavy jsou zarámované kresby, olejové malby nebo koláže. A jaká témata si tvůrci zvolili? Zátiší (Váza s květinami, Ovoce v míse), krajiny (Západ slunce, Sopka, Honzova podzimní procházka), zvířecí motivy (Vážka, Komár, Koník) nechybí ani abstraktní kompozice (Moje nálada, Já jako růžový keř) a portréty (Tvář, Moje kamarádka Klára).Výtvarná díla doplňují výrobky z textilu, papíru, šperky nebo drobné dekorace - např. nápadité rámečky, ručně pletené šály, originální hodiny z gramofonových desek, pestrá škála přání a notýsků, ozdobné polštáře a textilní tašky s aplikacemi či koženkové brože. Každý z těchto výrobků má svůj příběh. Jsou za ním hodiny trpělivé práce a soustředění našich klientů, kteří se tak učí novým pracovním dovednostem a návykům.
Výstava je prodejní – obrazy i výrobky si návštěvníci mohou zakoupit. Vstup na výstavu je zdarma. Prostory bohužel nejsou zcela bezbariérové.
Výrobky a výtvarná díla klientů Dílen tvořivosti vznikly v rámci projektu Na cestě do práce podpořeného Nadací OKD a Nadací České spořitelny. Projekt Na cestě do práce nabízí lidem po poškození a poranění mozku a lidem s různou kombinací postižení ucelenou podporu při získávání pracovních a sociálních dovedností potřebných pro získání a udržení si uplatnění na trhu práce. Podpora je poskytována prostřednictvím a) sociálně terapeutické dílny, b) přechodného zaměstnání v rámci tréninkového pracoviště, c) pracovního poradenství.
Dílny tvořivosti již od roku 2003 pomáhají lidem se zdravotním postižením pracovat a žít kvalitní život. Jejich činnost zahrnuje široké spektrum sociálních služeb, které organizace poskytuje zejména lidem s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením. Od roku 2005 rozvíjejí specializovaný program Návraty, který se věnuje lidem po poškození a poranění mozku. Hlavními principy práce o. s. Dílny tvořivosti je důraz na vlastní aktivitu klientů, víra v jejich schopnosti a respekt k jejich potřebám.