Analýzu povodňových událostí na Moravě v roce 1997 na svých internetových stránkách zveřejnil ekologický institut Veronica. Studie, kterou ve spolupráci s odborníky hned v roce 1998 vypracovalo sdružení Unie pro řeku Moravu, podrobně rekapituluje průběh i rozsah těchto povodní. Především se ale soustředí na jejich příčiny a následky, vyhodnocuje různá protipovodňová opatření a snaží se předložit alternativní návrh protipovodňové ochrany.
Povodňové škody podle autorů zprávy nemusely být zdaleka tak vysoké. Problém vidí především v nevhodných zásazích do krajiny (meliorace apod.), špatným stavem lesů a půdy, umisťováním staveb v záplavových územích, ale i v nevhodných technických ochranných opatřeních. Oproti výstavbě přehrad a retenčních nádrží autoři doporučují jednak maxinálně využít retenční kapacity údolních říčních niv, kam se voda může rozlít a na druhé straně zvýšit cílenou ochranu sídel a významných zemědělských a průmyslových provozů.
Z analýzy však nevychází jediné "správné" řešení. "Naším cílem bylo podnítit variantní zpracování koncepce ochrany proti povodním," říkají autoři v úvodu studie, která má podle jejich slov sloužit k široké diskusi o protipovodňové ochraně. Zhodnocení jednotlivých variant z hlediska bezpečnosti protipovodňové ochrany, tvorby krajiny, finančních nákladů a proveditelnosti má potom usnadnit rozhodování o konkrétních opatřeních.
Do září 2002 v Econnectu jako správce oblasti životního prostředí. Nyní působí jako poslanecká asistentka poslance a ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka.