Zdravotně postižení muzikanti z Tap Tapu vzdají v Rudolfinu hold hrdinům totalitních režimů
10. 11. 2009 - PRAHA [Econnect]
"Co pro mně znamená hrát s The Tap Tap? Tak aby to bylo pořádný P.R., tak Pýchu a Radost," okomentoval svoji účast na koncertě Tomáš Hanák.
Hudebníci se zdravotním postižením nebyli k účinkování na koncertě oslavujícím hrdinské činy pozváni náhodou. „Stejně jako hrdinové příběhů, o kterých je naše výstava, jsou dennodenně v konfrontaci s potížemi, které běžný člověk nezažívá. A stejně jako oni to dennodenně nevzdávají,“ vysvětlil kurátor výstavy Martin Kroupa, proč byl do Rudolfina pozván právě The Tap Tap.
„Tahle akce je pro mě osobně příležitostí vzdát hold lidem, kteří, když mají volit mezi správným a snadným, volí správné,“ říká Ladislav Angelovič, moderátor celého večera a hráč na elektronické bicí v souboru The Tap Tap, který je sám upoután na invalidní vozík.
The Tap Tap založil v roce 1998 hudebník Šimon Ornest. Od té doby skupina absolvovala stovky koncertů a účastnila se řady hudebních festivalů. V listopadu jedou reprezentovat Českou republiku do Bruselu. Na svém kontě mají desítky videoklipů (https://www.youtube.com/thetaptap). Společně s ukrajinskou kapelou Huculyk natočili CD Hopšidyridy. The Tap Tap má nyní 14 stálých členů, z nichž 5 je upoutáno na invalidní vozík. Vystupují spolu s dalšími deseti profesionálními hudebníky a hosty mezi které patří např. David Koller, Petr Čtvrtníček, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Kamil Střihavka, …
Galavečer k výstavě "My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století" začíná v Rudolfinu v sobotu 14. listopadu od 20:00. Vstup je zdarma. Výstava představující příběhy hrdinů totalitních režimů se koná v ulicích Prahy do 23. listopadu. Další informace k výstavě je možné nalézt zde: http://www.pametnaroda.cz/news/detail/id/44