Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Názory, komentáře, publicistika

Vybrat20. 3. 2009 - České muzeum výtvarných umění - dopis na rozloučenou

Vladimíra Mazačová, České muzeum výtvarných umění
V pátek 13. března 2009 zasedalo Zastupitelstvo Středočeského kraje a pohodlnou většinou odhlasovalo změnu zřizovací listiny a přesun ČMVU do Kutné Hory. Neobešlo se to bez urážek a denunciací práce pracovníků muzea, četných nepravdivých a účelových tvrzení a dalších výpadů z úst hejtmana Ratha, radního pro kulturu Beneše a zástupce hejtmana Chládka. Odcházející pracovníci děkují za podporu veřejnosti.
 

Vybrat6. 3. 2009 - Zamítnutí návrhu na rozpuštění Dělnické strany je jednoznačným pochybením ministerstva vnitra

František Valeš, Český helsinský výbor
Vyjadřujeme vážné znepokojení nad postupem Ministerstva vnitra ČR při zpracování návrhu na rozpuštění Dělnické strany, při zastupování státu v řízení před Nejvyšším správním soudem, jakož i nad včera publikovanými prohlášeními ministerstva k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu Dělnickou stranu nerozpustit.
 

Vybrat5. 3. 2009 - Projev J. S. Dalajlámy na plenárním zasedání evropského parlamentu

J. S. Dalajláma, Lungta
Vaše excelence, pane předsedo, vážení poslanci, dámy a pánové, je mi velikou ctí, že dnes k vám dnes mohu promluvit, a děkuji vám za pozvání. Kamkoliv jedu, můj hlavní zájem nebo též závazek spočívá v podporování takových lidských hodnot, jako je dobrosrdečnost – tu považuji za klíčový faktor šťastného života na úrovni jednotlivce, rodiny i společnosti. Zdá se, že takovýmto vnitřním hodnotám se v dnešní době nevěnuje dostatek pozornosti. Jejich podpora je proto mým prvořadým závazkem.
 

Vybrat13. 1. 2009 - Stanovisko národní sekce evropské organizace EUROSOLAR k projednávané energetické koncepci České republiky

Milan Smrž, EUROSOLAR.CZ
Národní sekce evropské asociace EUROSOLAR má zásadní připomínky k zprávě Nezávislé energetické komise pod vedením předsedy AV ČR Václava Pačese. Text byl formou memoranda koncem minulého roku zaslán mimo jiné i předsedům a místopředsedům parlamentních výborů.
 

Vybrat12. 1. 2009 - Vážení Nováci, pozor na mafiánský NGOismus

Lubor Kysučan, Děti Země
Glosa klasického filologa a lidskoprávního aktivisty Lubora Kysučana k reportáži TV NOVA "Na vlastní oči" v časopise Sedmá generace č. 6/2008 o činnosti Dětí Země při ochraně zvířat ve velkochovech.
 

Vybrat12. 1. 2009 - Konkurence v neziskovém sektoru?

Marta Pellar, Máme otevřeno?, o.s.
Mnohokrát jsem narazila na užaslé tváře mých známých, kteří nechtěli věřit tomu, že neziskový sektor může být ziskový. Ano, může a ti šikovní jsou. Mohou tak dál investovat svůj zisk do poslání organizace.
 

Vybrat19. 12. 2008 - Dopis vlastníků a ekologických organizací ministru Gandalovičovi

Kateřina Ptáčková, Zelený kruh
Vážený pane ministře, obracíme se na Vás jménem níže podepsaných nevládních organizací a sdružení s návrhem změn a úprav v oblasti myslivosti. Praxe i legislativní prostředí vymezené zákonem č. 449/01 Sb. hluboce zaostaly za proběhlými změnami posledních 20 let.
 

Vybrat8. 12. 2008 - Stop neonacismu a rasismu. Posviťme si na neonacisty!

František Valeš , Český helsinský výbor
V říjnu a listopadu 2008 došlo na sídlišti v Janově ke zlomovému okamžiku: s útoky neonacistů poprvé otevřeně sympatizovali i místní lidé. Není nám lhostejné, že zde opakovaně dochází k problémům, avšak násilí není řešením. Myslíme si, že je na občanech České republiky, aby ukázali, na kterou stranu se přikloní. Buď na stranu pasivní, uzavřené a snadno manipulovatelné společnosti, kterou chtějí neonacisté, anebo na stranu společnosti demokratické, ve které probíhá otevřená diskuse a problémy se řeší společně, s přihlédnutím k potřebám všech zainteresovaných skupin. Z těchto důvodů jsme se rozhodli svolat na 10. prosince 2008 demonstraci, kde lidé dostanou příležitost vyjádřit nesouhlas s rasismem, neonacismem a lhostejností.
 

Vybrat1. 12. 2008 - Festival Stimul pokračuje v průzkumu nezávislé scény

Tomáš Tetiva, Econnect
V roce 2005 celkem přehlédnutelná záležitost, o tři roky později koncertní cyklus na jehož nový program čekají dychtivě stovky fanoušků. Stimul festival nasadil vysokou laťku a ani v letošní podzimní sérii nebyla výjimkou.
 

Vybrat27. 11. 2008 - Po vínku, po pivku ... aneb pracovní den v Gruzii

Iwony Frydryszak, Člověk v tísni
Je ospalé poledne a v Tkibuli, městečku s 9 tisíci obyvateli, obklopené ze čtyř stran horami, lesy a nefunkčními doly, 250 km od hlavního města Tbilisi, je více než patrná kultura odpočinku a svobodného pojetí času.
 

Vybrat12. 11. 2008 - Prezident nechce radiaci z Rakouska

Pavel Vlček, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí
Prezident jaderného Česka se záhy po odvysílání ohradil proti rakouskému filmu fiktivně popisujícímu bezprostřední situaci po havárii Jaderné elektrárny Dukovany. Dýchla na mě znovu, po nedávných vyjádřeních předsedy KSČM o pravdě a lásce, postkomunistická jaderná totalita.
 

Vybrat8. 11. 2008 - Co to znamená být Indkou

Ladislav Kudláček, Člověk v tísni
Každý večer probíhá na hraničním přechodu mezi Indii a Pákistánem u městečka Wagan ceremoniál uzavírání hranice a stahování vlajek. Indie se v mnohém srovnává se svým muslimským rivalem Pákistánem. Toto místo je symbol soupeření těchto dvou zemí, kterému přihlíží tisíce nadšených diváků.
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 28 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz