Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.7.2014 - PRAHA [proFem, o.p.s.]
Tisková zpráva WAVE a proFem - Istanbulská Úmluva

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (Istanbulská úmluva) vstoupí v platnost 1. srpna 2014. Je to významný mezník v historii ženského hnutí a ještě se musí hodně udělat pro zlepšení postavení žen, které se staly obětí násilí a pro jejich děti. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat18.6.2014 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Diskriminace na trhu prace z hlediska pohlavi a veku sili. Mezinarodni den rovnosti zen a muzu upozornuje na pretrvavajici problemy

Z více než osmileté praxe právní poradny Gender Studies vyplývá, že diskriminace na trhu práce na základě pohlaví a/nebo věku je stále velmi aktuální téma. V poslední době počet dotazů v poradně narůstá. Nejčastější dotazy se týkají rodičovské dovolené a problémů s návratem na trh práce po ní a nerovného odměňování. Obvykle se jedná o kombinaci více problémů najednou. Celý text ::gender::
 

Vybrat20.5.2014 - VRCHLABÍ [Sbor ČCE Vrchlabí]
I na evangelické faře ve Vrchlabí zavlaje ve středu ukrajinská vlajka

Sbor Českobratrské církve evangelické ve Vrchlabí se zítra připojí k symbolické akci Vlajka pro Ukrajinu, kterou koordinuje humanitární organizace Člověk v tísni (bližší informace v dnešní tiskové zprávě Člověka v tísni na adrese http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/praha-a-dalsich-60-obci-vyvesi-ve-stredu-ukrajinskou-vlajku). Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat28.4.2014 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Girls Day 2014 - kariérní den dívek

Historicky druhý kariérní den pro dívky v České republice, tzv. Girls Day, proběhl v pátek v Praze. Cílem akce je povzbudit jejich zájem zejména o technické obory. Nedostatek žen v technických profesích a studijních oborech je dlouhodobým problémem, firmy je těžko shánějí a přicházejí tak o jejich potenciál. Ženám uniká příležitost uplatnění a seberealizace v těchto prestižních a pro společnost stále důležitějších oborech. Celý text ::gender::
 

Vybrat14.4.2014 - PRAHA [Capsa]
Desítky neziskovek využívají pro správu projektů a dokumentů český cloud Capsa

Co mají společného Člověk v tísni, Ekologický právní servis, Slezská diakonie a Bio OKO? Už několik let využívají služeb českého cloudu Capsa. Ten neziskovému sektoru kromě snadno dostupného datového úložiště a prostředí pro vedení projektů a týmovou spolupráci nabízí i výraznou slevu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat8.4.2014 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Firma roku: rovné příležitosti z hlediska věku 2014

Gender Studies, o.p.s., vyhlašuje soutěž Firma roku: rovné příležitosti z hlediska věku 2014. Cílem soutěže je motivovat firmy, činné v České republice, aby začaly vnímat rovné příležitosti jako důležitý princip svého rozvoje i rozvoje svých zaměstnanců a zaměstnankyň a začaly tento princip naplňovat ve svých zaměstnaneckých politikách a praxi. Hlavním tématem soutěže se tento rok stává věková diverzita a age management. U soutěžících firem bude posuzována citlivost vůči různým věkovým skupinám zaměstnaných, především ve věku nad padesát let, a jejich specifickým potřebám. Celý text ::gender::
 

Vybrat6.3.2014 - PRAHA [SozialMarie]
České projekty nominovány do mezinárodní soutěže SozialMarie 2014

Pět projektů z České republiky má šanci uspět v mezinárodní soutěži o cenu za sociální inovace SozialMarie 2014. Nominovány byly projekty: In Justice, Mental Power Prague Film Festival, Patron, Papuče patří domů a projekt 3 minuty stačí a změníš jejich život. Vítěz a držitelé všech ocenění budou vyhlášeni na slavnostním udílení cen 1. května 2014 v prostorách rakouského ORF ve Vídni. Za Českou republiku se aktivní záštity SozialMarie 2014 ujal ekonom Tomáš Sedláček. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat3.2.2014 - PRAHA [Síť mateřských center o.s.]
Společnost přátelská rodině hledá nové členy

Tisková zpráva Sítě MC k vyhlášení dalšího ročníku prestižní soutěže Společnost přátelská rodině na celorepublikové i krajské úrovni. Soutěž směřuje zejména k ocenění a šíření příkladů dobré praxe v oblasti slaďování rodinného a pracovního života, zavádění prorodinných opatření a rovných příležitostí pro ženy a muže. Celý text ::gender::
 

Vybrat24.1.2014 - PRAHA [Organizace pro pomoc uprchlíkům]
V Praze proběhne konference Podpora podnikání žen - cizinek

Nezaměstnanost je aktuální téma, které se týká statisíců lidí a dalších potencionálně nezaměstnaných. Cizinci pociťují nezaměstnanost ještě palčivěji, protože při vstupu na trh práce musí řešit mnoho bariér. Jednou z možností, jak sladit rodinný a pracovní život, uplatnit se i přes jazykový handicap, možné předsudky či administrativní překážky zaměstnavatelů, je začít podnikat. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat7.1.2014 - VÍDEŇ [SozialMarie]
Hledáme inovativní sociální projekty z České republiky!

Inovativní sociální projekty z České Republiky mají do 21. ledna možnost přihlásit se do soutěže SozialMarie 2014. Nápadité, kreativní a odvážné projekty čeká prestižní mezinárodní cena za sociální inovace a pozvání do Vídně k slavnostnímu udílení cen. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat14.10.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Girl´s Day - první kariérní den dívek v ČR

První kariérní den pro dívky v České republice, tzv. Girl`s Day, uspořádala Gender Studies, o. p. s. u příležitosti Mezinárodního dne dívek 11. října 2013. S cílem povzbudit zájem dívek o netradiční, zejména technické obory, absolvovaly děti ze základní školy exkurzi v sídlech firem Avast a Telefonica O2. V současné době, kdy je nedostatek specializovaných pracovních sil v technických oborech, se zbytečně plýtvá potenciálem dívek - tedy téměř poloviny populačního ročníku - protože je tradiční role a přetrvávající společenské stereotypy vedou k výběru tradičních povolání (v sociální sféře, pečovatelství a službách). Také jim uniká příležitost uplatnění a seberealizace v těchto prestižních a pro společnost stále důležitějších oborech. Ve školním roce 2011/2012 například studovalo technické vědy v maturitních oborech na odborných středních školách v ČR pouze 6 % dívek. Celý text ::gender::
 

Vybrat19.9.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Dopad rozvodu na příjmy v důchodu. Nerovnosti, ženy a muži. Studie CERGE EI

Rozvod má nezanedbatelný dopad na výši příjmů rozvedených mužů a žen v důchodu. Ženy v případě potenciálního rozvodu přijdou v průměru o měsíční příjem odpovídající 7,1% jejich starobního důchodu. Celý text ::gender::
 

Vybrat29.8.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Aktuální glosa Gender Studies: Opravdu je v ČR nutné rodit 31.8.? Aneb co s navýšenými kapacitami mateřských školek?

Mají všechny ženy v České republice rodit 31. srpna tak, aby umístily tříleté děti do školek a mohly posléze plynule nastoupit do zaměstnání? Celý text ::gender::
 

Vybrat8.8.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Jak se žije a pracuje ženám 45+ v ČR. Výsledky průzkumu ppm factum research

Ženy ve věku 45+ jsou připraveny pečovat o své blízké a skloubit svůj rodinný život s plným pracovním úvazkem, ale uvítaly by k tomu větší možnost využití zejména flexibilní pracovní doby a práce z domova. Nejméně spokojené se svou schopností slaďovat práci a povinnosti péče jsou ty, které pečují o děti a rodiče zároveň (tzv. sendvičová generace). Celá polovina žen ve věku 45-65 let, pečujících i nepečujících, vnímá svůj věk jako překážku při hledání práce. To jsou hlavní zjištění průzkumu, který pro Gender Studies zpracoval ppm factum research. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.6.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Mezinárodní den rovnosti žen a mužů 2013

V letošním roce proběhne již osmý ročník Dne rovnosti žen a mužů. Poprvé byl vyhlášen 19. června 2006 jako mediální a informační podpora rovných příležitostí žen a mužů. Celý text ::gender::
 

Vybrat16.4.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci a Člověk v tísni]
Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

„Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat15.4.2013 - PRAHA [Partners Czech, o.p.s.]
Studentská fotosoutěž Czech MDGs Photo

Partners Czech, o.p.s., ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze a společností FotoŠkoda vyhlašuje fotografickou soutěž pro studentky a studenty SŠ a 2. stupně ZŠ, kteří se zajímají o dění ve světě. Tématem soutěže jsou Rozvojové cíle tisíciletí, program OSN na snížení chudoby ve světě. Fotografie na téma libovolného z Rozvojových cílů lze zasílat do 9. května 2013 e-mailem na mdg15@partnersczech.cz. Hlavními cenami v soutěži jsou fotografický kurz, poukázky na fotoslužby a roční předplatné časopisu FotoVideo. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat25.1.2013 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Attavena, o.p.s.]
Kdo v dnešní době podniká a současně přitom vyniká?

Obecně prospěšná společnost Attavena přichází s projektem „Podnikám a vynikám“ pro ženy s dětmi, které podnikají nebo chtějí podnikat. Začátek vzdělávacího kurzu je v únoru 2013 v Českých Budějovicích a bude pokračovat až do listopadu 2014 a to i ve Středočeském, Plzeňském kraji a v kraji Vysočina. Celý text ::gender::
 

Vybrat4.12.2012 - PRAHA [Soukromá nadace Unruhe]
Pozvánka na tiskovou konferenci: Hledáme sociální inovace v České republice!

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci rakouské soukromé nadace Unruhe (Neklid), která vyhlašuje soutěž SozialMarie 2013. V rámci soutěže nadace každoročně uděluje inovačním sociálním projektům z osmi zemí (Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Německo, Česká republika, Polsko, Chorvatsko a Slovinsko) 15 cen v celkové hodnotě 42 000 euro. Letos SozialMarie rozšířila svou výzvu na celou Českou republiku. Do 5. 2. 2013 se mohou nápadité a kreativní sociální projekty soutěže zúčastnit. Táňa Fischerová, jedna z nejvšestrannějších osobností veřejného života v České republice, převzala záštitu nad jedním z vítězných projektů. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat26.11.2012 - PRAHA [Liga otevřených mužů, o.s.]
Projekt Ligy otevřených mužů, o. s. "Táta na plný úvazek"

Projekt Ligy otevřených mužů, o. s. "Táta na plný úvazek" se snaží ovlivnit zaběhané stereotypy v péči o děti, prosadit aktivní otcovství a posílit prestiž a kompetence mužů v roli primárních pečovatelů o děti. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 30 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz