Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat18.3.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Vzdělávání SocialWeb – SocialWork: téměř 100 % zúčastněných sociálních pracovníků by jej doporučilo kolegům

Úterý 18. března 2014 bylo vyhlášeno Světovým dnem sociální práce. Ten by měl upozornit především na přínos sociální práce pro společnost. Její nedílnou součástí je práce s mladými lidmi, s přihlédnutím k jejich potřebám a novým způsobům komunikace. Evropský projekt SocialWeb – SocialWork (SW – SW) bude 8. 4. 2014 v Berlíně uzavřen závěrečnou konferencí, která se zaměří na pozitivní vliv sociální práce na děti a mládež ohroženou v online prostředí. Celý text ::internet::
 

Vybrat6.3.2014 - PRAHA [SozialMarie]
České projekty nominovány do mezinárodní soutěže SozialMarie 2014

Pět projektů z České republiky má šanci uspět v mezinárodní soutěži o cenu za sociální inovace SozialMarie 2014. Nominovány byly projekty: In Justice, Mental Power Prague Film Festival, Patron, Papuče patří domů a projekt 3 minuty stačí a změníš jejich život. Vítěz a držitelé všech ocenění budou vyhlášeni na slavnostním udílení cen 1. května 2014 v prostorách rakouského ORF ve Vídni. Za Českou republiku se aktivní záštity SozialMarie 2014 ujal ekonom Tomáš Sedláček. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat19.2.2014 - Praha [Sdružení VIA (TechSoup Česká republika)]
TechSoup pomáhá neziskovkám v České republice již čtvrtým rokem

Díky programu TechSoup mohou české neziskovky již čtvrtým rokem získávat software či hardware darem za pouhý administrativní poplatek. Program sdružuje významné technologické společnosti – od začátku jsou dárcovskými partnery Microsoft a SAP, již téměř dva roky lze získat i síťový hardware od společnosti Cisco. Potěšující novinkou je zapojení české společnosti Zoner Software, ke kterému došlo loni v září. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat11.2.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího Internetu, z.s.p.o.]
Den bezpečnějšího internetu 2014: „Vytvořme společně lepší internet…“

Letošní, již 11. ročník této mezinárodní kampaně, provází motto: „Vytvořme společně lepší internet…“. Snažme se tedy společnými silami přispět k vytvoření bezpečnějšího kyberprostoru pro naše děti! Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) se opět připojuje k celosvětové oslavě Dne bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day, SID). Celý text ::internet::
 

Vybrat17.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Zakončení úspěšného projektu „Vysočina bezpečně online 2013“

Slavnostním předáním výhry škole s nejvyšší účastí na rodičovském vzdělávacím semináři bude na krajském úřadu Kraje Vysočina zakončen projekt Vysočina bezpečně online 2013, realizovaný Krajem Vysočina a Národním centrem bezpečnějšího internetu, ve spolupráci s organizací Vysočina Education. Projekt se zaměřil na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a online technologií. Součástí projektu bylo specializované vzdělávání pro odbornou veřejnost - policisty a sociální pracovníky, semináře pro laickou veřejnost, především rodiče žáků základních škol a studentů středních škol, a osvětová kampaň. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Výstava „Proti Digital Divide v Africe“

Výstava pořádaná Národním centrem bezpečnějšího internetu představí projekt zaměřený na počítačovou gramotnost, který v letošním roce realizovala Česká republika ve spolupráci s Tchaj-wanem. Na výstavě budou představeny grafické práce nigerijských školáků, které vznikly v rámci projektu, fotky ze života střední školy Garki Government Secondary School v nigerijském hlavním městě Abuja i z běžného života Nigerijců. Čeští lektoři, na přelomu září a října 2013, vybudovali v uvedené škole ICT centrum s 20 počítači, projektorem a tiskárnou a pomáhali 60 žákům proniknout do tajů moderních technologií. Celý text ::internet::
 

Vybrat2.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Mladí bloggeři proti nenávisti online: No Hate Speech Movement

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) v rámci kampaně „Mladí proti nenávisti online“ uspořádalo v prostorách FSV UK v Praze workshop pro mladé bloggery, kteří se zajímají o problematiku lidských práv v prostředí internetu. Většinu z 25 účastníků tvořili studenti vysokých škol, ale přivítali jsme také osoby pracující s mládeží, zejména učitele a preventisty. Diskutovat či sdílet příspěvky na dané téma lze nově na Facebooku: www.facebook.com/protinenavisti.cz. Informace naleznete také na webové stránce www.protinenavisti.cz, která je průběžně aktualizována. Celý text ::internet::
 

Vybrat18.11.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Ohlédnutí za konferencí KYBERPSYCHO: Virtuální trauma neexistuje, vždy je reálným prožitkem!

Národním centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) nastartovalo na konferenci KYBERPSYCHO diskusi k palčivým tématům online rizik – počínaje kybernetickou bezpečností, přes sebevražedné úmysly online, až po elektronické násilí namířené proti pomáhajícím profesionálům. Důležitou myšlenku vyslovila Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, Csc.: „Újma ve virtuálním světě bolí stejně jako újma v reálném světě!“ Tato idea se prolíná celým projektem „Praha bezpečně online“, který běží až do prosince 2013. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.11.2013 - PRAHA [Wikimedia ČR]
Wiki miluje památky: Nafoceno 30 procent českých památek

Díky 6429 fotografiím, přihlášeným letos do mezinárodní soutěže Wiki miluje památky, jsou na internetu volně přístupné fotografie již více než 30 procent českých kulturních a historických památek. Vítězem českého kola se stala fotografie z katedrály svatého Víta. Česká část soutěže probíhala pod záštitou Národního památkového ústavu. Celý text ::kultura, internet, životní prostředí::
 

Vybrat29.10.2013 - PRAHA [Wikimedia Česká republika]
Česká wikikonference popáté: 30. listopadu proběhne setkání světa Wiki

Pátá česká wikikonference naváže na tradici a nabídne příjemnou kolegiální atmosféru setkání, v němž se kombinuje oficiální program přednášek a workshopů s neformálními diskuzemi v předsálí. Místem konání se letos stane sídlo Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově. Celý text ::internet::
 

Vybrat16.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Palčivá témata na konferenci „KYBERPSYCHO“

Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádají 16. 10. 2013 tradiční konferenci s netradičním názvem „KYBERPSYCHO“, s podporou odborného partnera, společnosti Telefónica. Konference je zaměřena na prevenci a řešení kyberkriminality a elektronického násilí, páchaného především na dětech a mezi dětmi. Proběhne v rámci již čtvrtého ročníku projektu „Praha bezpečně online“, podpořeného Ministerstvem vnitra ČR v dotačním programu prevence kriminality. Záštitu nad konferencí „KYBERPSYCHO“ převzala Eva Vorlíčková, radní hlavního města Prahy. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Podporujeme bezpečnější internet v Africe!

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s tchajwanským partnerem – Institut for Information Industry (III) zahájilo rozvojový projekt zaměřený na podporu počítačové gramotnosti v Nigérii. Celý text ::internet::
 

Vybrat1.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Národní centrum bezpečnějšího internetu zahajuje kampaň „Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2013“

Řešení kybernetické bezpečnosti patří k důležitým tématům dnešního světa, což na jaře 2013 názorně ukázaly i v České republice proběhlé DDoS útoky na ICT infrastrukturu. Je zřejmé, že šíření osvěty o bezpečném online chování je nedílnou součástí zvyšování bezpečnosti v kyberprostoru. Česká republika byla díky iniciativě Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI) a podpoře Ministerstva vnitra jednou ze zemí, kde se loni realizoval pilotní projekt celoevropské kampaně. NCBI letos zahájí kampaň „Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti“ (ECSM) 1. října a provázet ji bude motto: „Online bezpečnost vyžaduje vaši účast!“ Celý text ::internet::
 

Vybrat16.9.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Pozvánka na konferenci 'KYBERPSYCHO' - prevence, řešení a právní souvislosti elektronického násilí

Zveme Vás na konferenci, kterou pořádá Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu, s podporou odborného partnera, společnosti Telefónica. Konference je zaměřena na prevenci a řešení kyberkriminality a elektronického násilí, páchaného především na dětech a mezi dětmi. Proběhne v rámci již čtvrtého ročníku projektu „Praha bezpečně online“, podpořeného Ministerstvem vnitra ČR v dotačním programu prevence kriminality. Celý text ::internet::
 

Vybrat10.9.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Ostrý start projektu „Vysočina bezpečně online“

Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu společně realizují projekt Vysočina bezpečně online 2013, jehož podzimní část právě startuje. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a on-line technologií. Součástí projektu je kromě osvětové kampaně také specializované vzdělávání pro odbornou veřejnost - policisty a sociální pracovníky a semináře pro laickou veřejnost (především rodiče). Semináře pro sociální pracovníky již proběhly za velkého zájmu účastníků v květnu a červnu, rodičovské a policejní vzdělávání právě startuje. Významnou součástí projektu je odborná konference „Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi“/“Elimination of children related cybercrime“, na jejímž pořádání se podílí také Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.8.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Evropský projekt SocialWeb – SocialWork pro kvalifikaci sociálních pracovníků

Sociální pracovníci, kteří pracují s mládeží, se často setkávají s dotazy mladých klientů souvisejícími s využitím internetu. Ukázal to nedávný průzkum realizovaný v rámci evropského projektu SocialWeb – SocialWork. V ČR je partnerem úspěšného projektu Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI), které zprostředkuje sociálním pracovníkům vzdělávání v oblasti bezpečného užívání moderních technologií. Celý text ::internet::
 

Vybrat29.7.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi“

Kraj Vysočina, Národní centrum bezpečnějšího internetu a Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava pořádají již tradiční mezinárodní konferenci, která propojí odborníky z bezpečnostních složek, specialisty z oblasti prevence a vzdělávání, informačních a komunikačních technologií, státní, firemní a neziskové sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména preventisty a sociální pracovníky. Celý text ::internet::
 

Vybrat11.6.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Vyhlášeno národní kolo soutěže o „Nejlepší online obsah pro děti 2013“

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) vyhlašuje národní kolo soutěže o „Nejlepší online obsah pro děti 2013“. Znáte zajímavou internetovou stránku s obsahem vhodným pro děti ve věku 6 až 12 let? Myslíte si, že by mohla být dobrým vzorem pro další tvůrce internetových stránek? Nominujte ji do naší soutěže o "Nejlepší webovou stránku pro děti" a pomozte našim nejmenším poznávat svět internetu bezpečně, z té lepší stránky! Celý text ::internet::
 

Vybrat4.6.2013 - PRAHA [TechSoup Česká republika]
Zoner, první český dárce v programu TechSoup Česká republika

Neziskové organizace mohou nyní přes TechSoup ČR žádat o software na zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio. Zoner Photo Studio reflektuje potřeby, které má řada neziskovek pracujících s fotografiemi. Pokrývá celé fotografické workflow, od stažení fotek do počítače, vyspělou organizaci, snadné úpravy až po sdílení s klienty či spolupracovníky.
Celý text ::internet::
 

Vybrat13.5.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „2013: Novinky v prevenci online kriminality“ upozorňuje na aktuální problémy

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádají tradiční jarní konferenci, která propojuje odborníky z oblasti informačních a komunikačních technologií, státní i firemní sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména pedagogy, sociální pracovníky, knihovníky atd. Gestorem akce je JUDr. Miroslav Antl, předseda Ústavně-právního výboru Senátu PČR. Oficiálními partnery konference jsou Telefónica Czech Republic a český Google. Celý text ::internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz