Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

 

Vybrat5.5.2022 - Pardubice [meneodpadu.cz ]
Město Skuteč zásadně sníží produkci odpadů

Výrazné snížení objemu odpadů, který končí na skládkách. To bude výsledkem proměny odpadového hospodářství, kterou spustilo město Skuteč na Chrudimsku. Nyní se ve městě daří vytřídit přibližně čtvrtinu všech odpadů. To se po zavedení novinek v odpadovém hospodářství podstatně změní.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat4.5.2022 - Praha [International Sustainable Finance Centre]
Ústecký kraj není přípraven na transformaci

Ústecký kraj je hlavním těžařským regionem České republiky, a bude tak výrazně ovlivněn přechodem na klimaticky neutrální ekonomiku. Plánované ukončení těžby uhlí a odklon od silně znečišťujícího průmyslu bude mít dalekosáhlé důsledky pro ekonomiku uhelných regionů – redukce pracovních míst, snížení příjmů i celkové produkce. Evropská unie uvolnila na prevenci dopadů nemalé prostředky, které jsou určené primárně na investice do malých a středních podniků (MSP), nevládních organizací a obcí. Studie International Sustainable Finance Centre (ISFC) mapuje připravenost regionu na tuto zásadní změnu i na čerpání fondů EU. Celý text ::regionální rozvoj::
 
 
 
 

Vybrat18.3.2022 - Bratislava [TECH controllers]
Na CONECU sa dozviete ako ľahko a lacno znížiť náklady na kúrenie

Na CONECU sa dozviete ako ľahko a lacno znížiť náklady na kúrenie

Ak máte na ohrev vody a kúrenie viacero zdrojov tepla (plynový kotol, tepelné čerpadlo, slnečné kolektory, kozub, elektrickú špirálu,...), existuje multifunkčné zariadenie- regulácia EU-i-3 PLUS, ktoré ich navzájom efektívne automaticky prepojí. Dosiahnete tak úsporu nákladov už len tým, že sa jednotlivé zdroje pripájajú iba vtedy, keď si to vyžiadajú bytové termostaty, alebo ich prácu obmedzíte časovo. Reguláciu EU-i-3 PLUS vystavuje na tohtoročnom veľtrhu CONECO-RACIOENERGIA v bratislavskej Inchebe firma TECH Controllers, ktorá ju aj prihlásila do súťaže o Zlatú plaketu a Čestné uznanie veľtrhu. Informuje o tom výkonný riaditeľ TECH Controllers pre ČR a SR Jaroslav Kuča. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 
 

Vybrat22.2.2022 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Projekt .pepper..field podpořený ČRA a pomáhající kambodžským pěstitelům pepře získal gastronomického Oscara

Jedním z nejúspěšnějších projektů podpořených Českou rozvojovou agenturou v rámci Programu B2B je český fair trade projekt .pepper..field. Od roku 2018 podporuje přes 200 malých farmářských rodin v regionu Kampot v Kambodži výkupem Kampotského pepře tím nejférovějším a nejvíce udržitelným způsobem. V říjnu loňského roku navíc získal vzácné ocenění GOLDEN FORK, pomyslného gastronomického Oscara. Jeho lyofilizovaný Kampotský pepř je historicky první český produkt, který v 27-leté historii soutěže Great Taste dosáhl nejvyššího gastronomického ocenění světa. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat22.2.2022 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Projekt .pepper..field podpořený ČRA a pomáhající kambodžským pěstitelům pepře získal gastronomického Oscara

Jedním z nejúspěšnějších projektů podpořených Českou rozvojovou agenturou v rámci Programu B2B je český fair trade projekt .pepper..field. Od roku 2018 podporuje přes 200 malých farmářských rodin v regionu Kampot v Kambodži výkupem Kampotského pepře tím nejférovějším a nejvíce udržitelným způsobem. V říjnu loňského roku navíc získal vzácné ocenění GOLDEN FORK, pomyslného gastronomického Oscara. Jeho lyofilizovaný Kampotský pepř je historicky první český produkt, který v 27-leté historii soutěže Great Taste dosáhl nejvyššího gastronomického ocenění světa. Celý text ::regionální rozvoj::
 
 
 

Vybrat15.2.2022 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Bosně a Hercegovině pomáhá ČRA společně s UNDP za finanční podpory Delegace EU funkčnímu nastavení státní správy v oblasti zemědělství

Už v březnu 2020 začala Česká rozvojová agentura v Bosně a Hercegovině spolupracovat s UNDP na projektu delegované spolupráce financovaném Evropskou unií s názvem EU4AGRI. Úkolem ČRA je především technická podpora prostřednictvím funkčního nastavení státní správy v oblasti zemědělství. Prostřednictvím českých expertů předává ČRA v rámci projektu místní vládě možná řešení, jak státní správu v oblasti zemědělství připravit na případný vstup do EU. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.2.2022 - Zlín [meneodpadu.cz ]
Ekologičtější a efektivnější bude odpadové hospodářství obce Zašová

Obec Zašová v okrese Vsetín proměňuje odpadové hospodářství. Zavádí do něj takzvané chytré technologie. Jde například o evidenční systém či pytlový sběr skla, nápojových kartonů a dalších komodit takzvaně od dveří. Již nyní technologické novinky přináší významné úspory – došlo například k výraznému zvýšení vytříděnosti odpadů.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.1.2022 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Etiopii úspěšně probíhá projekt ČRA přispívající ke zvýšení zaměstnatelnosti a pracovních příležitostí mládeže v zemědělském sektoru

Etiopie se v současnosti potýká s nezaměstnaností především mladých lidí. Kolem 70% Etiopanů mladších 30 let je formálně bez práce, především pak ženy. Celková nezaměstnanost tak může brzy dosáhnout až 22%. Mezi hlavní důvody patří nedostatek potřebných dovedností, málo pracovních příležitostí či omezený přístup k obchodním příležitostem. Projekt ČRA realizovaný společností Člověk v tísni se proto v Etiopii zaměřuje na zlepšení dostupnosti a kvality místních škol technického a odborného vzdělávání a posílení tržních vazeb mezi aktéry hodnotového řetězce zemědělsko-zpracovatelského průmyslu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat18.1.2022 - ČR/PRAHA/BRNO/REGIONY [Autonapůl, družstvo]
Firmy loni jezdily sdílenými vozy více než dříve, lidé kombinují veřejnou a sdílenou dopravu

Přesně 32 % z více než jednoho a čtvrt milionu kilometrů, které loni najezdila flotila sdílených vozů Autonapůl, najezdili firemní zákazníci. Ti tvoří zhruba 15 % sdílníků a využívají carsharing často jako dočasné posílení vlastní flotily nebo jako způsob, jak se nezavazovat k operativnímu leasingu nebo investici do nového vozu [1]. Zároveň roste počet lidí, kteří si auta půjčují v jiných městech, než kde jsou registrovaní, a k cestám mezi městy využívají veřejnou dopravu. Ukazují to data o jízdách prvního českého carsharingu za rok 2021.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat7.12.2021 - PRAHA [NCA]
Jak spolu souvisí participace a bioekonomika v komunální sféře?

Odpověď na otázku v titulku přinesl národní vzdělávací seminář projektu GoDanuBio, jehož partnerem za Českou republiku je Národní klastrová asociace (NCA). Tématem online semináře bylo využití nástroje participativní governance pro zavádění vhodných bioekonomických řešení v obcích a městech ČR. Širším cílem této akce bylo zvýšení povědomí o bioekonomice a potenciálu obnovitelných biologických zdrojů (OBZ) pro budování post-ropné společnosti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.11.2021 - Bratislava [ZCHFP SR]
Závery zasadnutia Prezídia ZCHFP SR k neúnosným cenám energií a konkurencieschopnosti priemyslu

Chemický a farmaceutický priemysel na Slovensku oceňuje snahu ministerstva hospodárstva SR, Vlády SR i ÚRSO o zníženie dopadov dramatického nárastu trhových cien energií. Považuje ich však zatiaľ za pomalé, zdĺhavé, málo účinné a nedostatočné. V situácii, keď celý slovenský priemysel a v rámci neho aj slovenské chemické a farmaceutické firmy čelia neúnosným dramatickým nárastom cien elektriny, zemného plynu a emisných povoleniek, sú nutné nielen čiastkové, ale predovšetkým systémové a dlhodobé opatrenia na všetkých úrovniach. Uvádza sa v tlačovej informácii Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR, ktoré z rokovania prezídia poskytol masmédiám prezident Ing. Roman Karlubík, MBA. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.11.2021 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
15. ročník kuchařské soutěže Český kapr pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Šumava, pořádá ve spolupráci s Gastrofest České Budějovice patnáctý ročník gastronomické soutěže Český kapr v moderní úpravě. Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. listopadu (vždy od 9 do 16 hodin) uvidíte v akci juniorské i seniorské šéfkuchaře/šéfkuchařky. Domovem soutěže bude tradičně Výstaviště České Budějovice.
Soutěž se koná pod záštitou ministra zemědělství, Ing. Miroslava Tomana.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat11.11.2021 - Brno [NESEHNUTÍ]
Jak na klimatickou transformaci obcí?

NESEHNUTÍ zve na dvoudenní inspirační setkání k udržitelné budoucnosti

Jak mohou města, obce a komunity reagovat na klimatickou krizi? Jak do jejího řešení zapojit veřejnost? Co se osvědčilo, a na co si naopak dát pozor? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne dvoudenní setkání, které 26.-27. listopadu pořádá organizace NESEHNUTÍ v Brně-Novém Lískovci. Událost je určena nejen pro politiky*čky nebo úředníky*ice, ale také pro aktivní občany a občanky. Pro všechny, kdo se chtějí podělit o své zkušenosti nebo naopak hledají inspiraci pro další kroky. Přihlašovací formulář je otevřený do neděle 14. 11. 2021. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 65 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz