Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.10.2021 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
FINÁLE IV. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2021 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ ZNÁ VÍTĚZE!

Již po čtvrté se utkali talentované kuchařky a kuchaři z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování o titul Nejlepší kuchařky a kuchaře roku 2021.
Velké finále proběhlo ve dnech 26. a 27. října 2021 v Makro Akademii Praha.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.10.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Díky projektu ČRA získal tradiční Livaňský sýr jako první bosenskohercegovský produkt chráněné zeměpisné označení

Na konci září byl slavnostně ukončen projekt zahraniční rozvojové spolupráci v gesci České rozvojové agentury s názvem Udržitelná produkce tradičního domácího Livaňského sýru. Cílem projektu byla podpora místního družstva malých producentů tradičního sýru tak, aby byli schopni dodávat kvalitní a hygienicky nezávadný produkt na trh v Bosně a Hercegovině a výhledově i do EU, zejména do blízkého Chorvatska, kde je Livaňský sýr dobře zavedenou značkou a kde ho ochutnal i nejeden český turista. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.9.2021 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Slow market v Plzni bude již potřetí

Plzeňský Prazdroj se třetí sobotu v září opět stane hostitelem Slow marketu, který v Plzni pomalu získává tradici. V sobotu 18. září od 9 do 17 hodin se odehraje jeho třetí ročník. Celý text ::regionální rozvoj::
 
 

Vybrat16.8.2021 - CHOTYNĚ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají na zahradách hradu Grabštejn

Ve dnech 16. - 30. 8. 2021 hostí renesanční hrad Grabštejn skupinu dobrovolníků z různých koutů Evropy, kteří svou prací přijeli podpořit rozkvět jeho zahrad a přímého okolí. Projekt vznikl ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, obcí Chotyně a vedením hradu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat11.8.2021 - Nová Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní skupina dobrovolníků pomáhá při sběru bylin v Bílých Karpatech

Od 9. 8. do 18. 8. v Nové Lhotě v Bílých Karpatech probíhá krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp. Skupina dvanácti dobrovolníků z různých koutů Evropy pomáhá místní komunitě a okolním vesnicím se sběrem divokých bylin, které budou následně zpracovány na čajové sáčky. Projekt je pořádán organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota a regionální pobočkou INEX – Bílé Karpaty. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.8.2021 - PŘEDKLÁŠTEŘÍ U TIŠNOVA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Klášter ze 13. století letos opět přivítal skupinu zahraničních dobrovolníků

Předklášteří u Tišnova (2.8.2021): Středověký klášter Porta coeli, nacházející se 30 km severozápadně od Brna, již podruhé hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místní organizace Hojnost z. s. Dobrovolníci budou ve dnech 2. až 15. srpna pracovat na kultivaci a zkrášlení rozsáhlého klášterního areálu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.7.2021 - VYSOKÁ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina mezinárodních dobrovolníků přijela rekonstruovat kulturní centrum ve Vysoké u Mělníka

Ve dnech 25. 7. – 2. 8. 2021 kulturní centrum Farmstudio hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci historicky významného statku z 19. století. Renovace probíhá v rámci dobrovolnického projektu, neboli workcampu, organizovaného ve spolupráci s INEX - sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.6.2021 - [Hlavní město Praha]
Praha v sobotu vybere vítěze inovačního maratonu #NakopniPrahu 2

V sobotu 26. června se v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) sejdou finalisté druhého ročníku Pražského inovačního maratonu –#NakopniPrahu 2. Celkem 11 týmů zde před odbornou porotou odprezentuje své návrhy, jak s pomocí technologií nebo inovací zlepšit život Pražanů. Tři vítězná řešení získají finanční odměnu v celkové výši 100 000 Kč a vítěz navíc i podporu s realizací nápadu. Vyhlášení bude možné sledovat online od 10:00 na www.nakopniprahu.cz. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.6.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Bosně a Hercegovině proběhl v rámci projektu ČRA na posílení kapacit horské služby výcvik horských psovodů

V loňském roce se v Bosně a Hercegovině s podporou České rozvojové agentury rozjel tříletý projekt, který má zlepšit spolupráci mezi bosenskými záchranáři v jednotlivých horských oblastech, zvýšit jejich kapacity, pomoci s materiálním vybavením a předat zkušenosti ze způsobu fungování Horské služby v Česku. Nedávno proběhl v tamních horách v rámci projektu 3denní výcvik pětice českých horských psovodů zaměřený na výcvik psů pátrajících ve volném terénu po pohřešovaných osobách. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.4.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Gruzii byly za účasti ředitele ČRA Jana Slívy zahájeny nové projekty a předána zdravotnická technika

Třetí dubnový týden proběhla pracovní cesta ředitele České rozvojové agentury Jana Slívy do Gruzie. V Tbilisi proběhl s náměstkyněmi Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí podpis dvou memorand o porozumění v souvislosti s projekty podpory rozvoje primární zdravotní péče v Gruzii a rozvoje alternativních sociálních služeb pro dospělé. V nemocnicích v Rukhi a Batumi byla předána zdravotnická technika a po návštěvě screeningového centra v Zugdidi bylo v Tbilisi inaugurováno regionální včelařské centrum Bagebee. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.4.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Gruzii byly za účasti ředitele ČRA Jana Slívy zahájeny nové projekty a předána zdravotnická technika

Třetí dubnový týden proběhla pracovní cesta ředitele České rozvojové agentury Jana Slívy do Gruzie. V Tbilisi proběhl s náměstkyněmi Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí podpis dvou memorand o porozumění v souvislosti s projekty podpory rozvoje primární zdravotní péče v Gruzii a rozvoje alternativních sociálních služeb pro dospělé. V nemocnicích v Rukhi a Batumi byla předána zdravotnická technika a po návštěvě screeningového centra v Zugdidi bylo v Tbilisi inaugurováno regionální včelařské centrum Bagebee. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.4.2021 - Brno [meneodpadu.cz ]
Dobšice budou mít výrazně ekologičtější hospodaření s odpady

Rozsáhlou modernizaci odpadového hospodaření spustila jihomoravská obec Dobšice. Ta do této oblasti zavádí takzvané chytré technologie. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.3.2021 - Olomouc [Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška]
Už jen týden! Hlasujte pro nejkrásnější zimní trasu Do přírody ve městě

Už jen do konce března 2021 můžete hlasovat v naší anketě a vybrat z tras "Do přírody ve městě" tu, která vám v zimě přijde nejkrásnější. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat24.3.2021 - Praha
Segment biopotravin pandemie neohrozila, Češi více nakupují bezobalově online

Dle údajů Ministerstva životního prostředí stoupá v Česku dlouhodobě podíl ekologické zemědělské výroby. V tuzemsku se ale stejně od roku 2001 zdesetinásobilo množství výrobců biopotravin, které pocházejí z ekologického zemědělství. Jednou z takových firem je i Biopekárna Zemanka, která od roku 2006 vyrábí sladké sušenky i slané krekry v bio kvalitě a své recepty v posledních letech inovuje také o zbytkové suroviny z výroby společností, jakými jsou například Plzeňský Prazdroj. Dle údajů společnosti zájem Čechů o biopotraviny dlouhodobě stoupá a během pandemie se jejich zákazníci začali více zajímat také o bezobalové výrobky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.3.2021 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Bosně a Hercegovině se díky úspěšným projektům podpořeným ČRA veřejnost seznamuje s významem metrologie

Koncem loňského roku byla v Bosně a Hercegovině zahájena implementace dvou rozvojových projektů podpořených ČRA. Prvním z nich je nový metrologický projekt s názvem Rozšíření kapacit a služeb Metrologického Institutu Bosny a Hercegoviny III. Druhý projekt je zaměřen na posílení kapacit národní infrastruktury kvality v oblasti normalizace a posuzování stavebních výrobků v Bosně a Hercegovině. Jeho záměrem je přispět ke zvýšení kvality a bezpečnosti staveb na území této země, stejně jako konkurenceschopnosti stavebních výrobků domácí produkce, a usnadnit jejich přístup i na trh EU. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.2.2021 - Zlín [ meneodpadu.cz]
Město Brumov-Bylnice zavádí moderní ekologické technologie do odpadového hospodářství

Město Brumov-Bylnice na Zlínsku proměňuje odpadové hospodářství. Zavádí do něj takzvaný chytrý systém evidence odpadů. Ten bude umět sledovat naplněnost popelnic. Dalším krokem, který vedení města v Brumově-Bylnici zvažuje, je vznik takzvaného re-use centra. Jeho cílem je využít předměty, které majitel odložil do sběrného dvora. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat22.1.2021 - PRAHA [Bubenečská Beseda z.s.]
Zdvižený prostředníček primátora Hřiba a náměstka Adama Scheinherra

Kontroverzní projekt přebarvování dopravních prostředků veřejné dopravy, konkrétně tramvají, autobusů a vlaků se úspěšně rozjel. Následuje po svém předchůdci – projektu sjednocování pražského mobiliáře, výsledkem kterého je předražená dokumentace na „typicky pražský“ odpadkový koš, lavičku a stojan na kolo alias ohnutá tyč v ceně 4,8 mil. Kč (odpovídající ceně dokumentace nákupního centra), dále „pražský“ přístřešek a zábradlí v ceně 6,3 mil. Kč, „pražský“ sloupek za 1,7 mil. Kč a označník za 1,98 mil. Kč. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.1.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Kambodžští středoškoláci rozvíjejí díky projektu ČRA konkrétní dovednosti v oblasti zpracování potravin

V závěru minulého roku byl v Kambodži ukončen úspěšný projekt ČRA zaměřený na zlepšení kvality středoškolského vzdělávání. Projekt reagoval na hlavní problémy kambodžského vzdělávacího systému, mezi něž patří nízká kvalita učitelů, nedostatečné a zastaralé učební osnovy, špatný stav infrastruktury škol i nedostatečný přístup ke vzdělávání. Realizátor projektu, společnost Člověk v tísni, mimo jiné renovovala laboratoř na zpracování zemědělských produktů a společně s pedagogy z ČZU vypracovala vhodné osnovy a výukové metody zaměřené na zpracování potravin, které je ušité přímo na míru zdejším podmínkám. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.1.2021 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Kambodžští středoškoláci rozvíjejí díky projektu ČRA konkrétní dovednosti v oblasti zpracování potravin

V závěru minulého roku byl v Kambodži ukončen úspěšný projekt ČRA zaměřený na zlepšení kvality středoškolského vzdělávání. Projekt reagoval na hlavní problémy kambodžského vzdělávacího systému, mezi něž patří nízká kvalita učitelů, nedostatečné a zastaralé učební osnovy, špatný stav infrastruktury škol i nedostatečný přístup ke vzdělávání. Realizátor projektu, společnost Člověk v tísni, mimo jiné renovovala laboratoř na zpracování zemědělských produktů a společně s pedagogy z ČZU vypracovala vhodné osnovy a výukové metody zaměřené na zpracování potravin, které je ušité přímo na míru zdejším podmínkám. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 65 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz