Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.1.2024 - Praha [Asociace renovátorů tonerů z.s.]
V roce 2023 se na pražské sběrné dvory odevzdávaly převážně toxické tonery z Číny

Asociace renovátorů tonerů ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy na vybraných sběrných dvorech provozuje separátní sběr použitých tiskových kazet. Ve sběrných nádobách v roce 2023 skončilo jen minimum využitelného odpadu, většina byla tvořena nevyužitelnými, často extrémně toxickými tiskovými kazeta původem téměř výhradně z Číny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.1.2024 - ČR [Autonapůl, družstvo]
Bilance carsharingu Autonapůl za rok 2023: Meziroční růst nových uživatelů o 100 %, množství ujetých kilometrů o jednotky procent pokleslo

Stoprocentní meziroční nárůst počtu nových uživatelů mezi lety 2022 a 2023, nové formy spolupráce s dovozcem Renault ČR, developerem NOHO či Univerzitou Palackého, ale i pokles množství ujetých kilometrů o 7,4 % – to je krátké shrnutí průběhu roku 2023 prvního českého carsharingu Autonapůl. Společnost, která loni oslavila 20 let své existence, hodnotí předchozích 12 měsíců jako turbulentní období, které díky své dlouhodobé stabilitě zvládla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.1.2024 - LIBEREC [Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody]
Nadace podpoří ekologickou výchovu dětí

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody podpoří ekologickou výchovu dětí již po dvaadvacáté. Nadace takto podporuje vzdělávání nejmladší generace v oblasti ekologické výchovy jak ve školách, tak i v kroužcích, které děti navštěvují. Podporovány jsou projekty menšího rozsahu, které mají za cíl prohlubovat vztah nejmladší generace k přírodě. Důraz je kladen na práci v terénu a na samostatnou aktivitu dětí. O podporu se mohou školy a organizace pracující s mládeží hlásit až do konce ledna. „Budování pozitivního vztahu veřejnosti k přírodě a vnímání důležitosti její ochrany považujeme v nadaci za klíčové. A kde začít nejlépe než u mladé generace,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.1.2024 - PRAHA [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a WWF ČR]
Ministr Výborný chce odložit potřebnou ochranu půdy proti erozi o další rok. Hrozí další oslabení ekologických ambic nových zemědělských dotací

Ministerstvo zemědělství chce Evropskou komisi požádat o odklad nových podmínek pro účinnější ochranu půdy před vodní erozí v rámci zemědělských dotací z podzimu 2024 až na podzim 2025. Původně se přitom počítalo se začátkem platnosti od jara 2024. Důvodem odkladu je pomalá příprava implementace podmínek ze strany státu. Ekologické organizace s odkladem nesouhlasí. Žádají spuštění podmínek v přechodném režimu, který by pomohl zemědělcům i státu protierozní systém vyzkoušet a předejít budoucím problémům. Zároveň náhradou žádají o zvýšení ochrany životního prostředí v rámci jiných dotačních podmínek, jelikož se jedná už o několikáté oslabení ekologických ambic Společné zemědělské politiky. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat9.1.2024 - LIBEREC [Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody]
Na pomoc přírodě věnovala nadace v loňském roce 3 milióny korun

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody v roce 2023 zaměřovala svou pomoc na projekty zlepšující životní prostředí kolem nás. Celkově na ně věnovala i díky štědrosti svých dárců 3 miliony korun. Zaměřila se nejen na výsadbu druhově rozmanitých lesů, ale také na projekty pomáhající se zadržováním vody v krajině, pokračovala i s podporou ekologické výchovy dětí či kampaní na záchranu tetřívka v Jizerských horách. Nadace pomáhala na mnoha dalších místech a snaží se pro další generace zachovat životní prostředí v co nejlepším stavu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2024 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Na Moravě proběhlo školení týkající se úpraven pitné vody

V rámci projektu „Rekonstrukce a rozšíření úpravny pitné vody v municipalitě Teslić“ se konalo koncem října loňského roku školení, jehož se zúčastnili zástupci moravské společnosti ARKO TECHNOLOGY, a.s. a delegace z Municipality Teslić. Zastoupena byla také Česká rozvojová agentura, která získala od muninicipality Teslić za podporu tohoto projektu speciální ocenění – Zlatou plaketu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Digitalizace by měla být dobrovolná, myslí si většina lidí v Česku

Výsledky nedávného českého výzkumu potvrzují důležitost aktuálně projednávaného návrhu ústavního zakotvení práva být offline a práva platit v hotovosti. “Právem na analog” a problematice digitálního vylučování se zabývají i další evropské země. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.1.2024 - Brno [Asociace AMPI ]
Jak jíst zdravě, a přitom neničit naše životní prostředí? Nechte se inspirovat vizí prvního českého bioregionu na festivalu Mrkev v zimě 3

Zajímá vás, jak zlepšit vztahy mezi produkcí potravin, naší krajinou a zdravým životním stylem?
Zda je vůbec možné propojit šetrné pěstování jídla a prosperující lokální ekonomiku? Odpovědi
na tyto i další otázky spolu s příklady dobré praxe přinese v pořadí již třetí ročník festivalu
Mrkev v zimě 3. Přijďte se inspirovat do brněnského Impact HUBu v pátek 19. ledna
od 10.00 do 18.00. Seznámíte se s vizí prvního bioregionu v České republice a s možnostmi vzájemné spolupráce mezi zemědělci, spotřebiteli, potravinovými iniciativami, obcemi i dalšími aktéry. Připojte se k těm, kteří fandí zdravé krajině a jídlu od místních farmářů. Vstupenky na akci zakoupíte online. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat5.1.2024 - HLUČÍN [Paměť národa Moravskoslezský kraj]
Paměť národa promítne nový dokument „Sedláci ve stínu hutí“

„Otec oral tam, jak je ta fabrika. Přijelo auto a sebrali ho přímo z pole. Koně šly domů. Pluh táhly po silnici. Řehtaly před vraty, matka otevřela, ale táta tam nebyl.“ Josef Hlubek z Hlučína je synem sedláka a dodnes nezapomněl na útlak a ponížení, které rodina zažila v době kolektivizace venkova v 50. letech. Jeho vzpomínky a svědectví o represích komunistického režimu teď podrobně zachytili dokumentaristé ostravské pobočky Paměti národa. O bezpráví vůči sedlákům vypráví spolu s ním také Monika Ruská, která pamatuje bezpráví kolektivizace v Bolaticích a Vilibald Kostelník, sedlák z Hati, jehož rodina nikdy nátlaku nepodlehla a po celé období socialismu hospodařila na svém. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.1.2024 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Netopýr velký se stává ambasadorem ochrany evropských letounů pro roky 2024 – 2025

Organizace BatLife Europe vyhlásila „netopýrem roku“ pro období 2024 - 25 netopýra velkého (Myotis myotis). Tento druh, pro který je velmi důležitá aktivní podpora ze strany člověka, se tak stane ambasadorem ochrany letounů ve více než 35 evropských zemích. Také z pohledu České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) patří netopýr velký k vlajkovým druhům – jeho početnost je dlouhodobě sledována a zároveň se na něj zaměřuje i řada praktických opatření, proto může jeho příklad výborně posloužit pro osvětu široké veřejnosti. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat3.1.2024 - Zájezd [Zoopark Zájezd]
První mláďata roku v Zooparku Zájezd jsou barevní gekoni z Madagaskaru!

Neuplynulo ani 48 hodin od začátku roku 2024 a chovatelé už hlásí první mláďata! Prvním úspěšným odchovem roku se letos staly dvě felsumy madagaskarské. Mláďata se inkubátoru přesunula do odchovné nádrže v zázemí expozice Terária. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.1.2024 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
ČSO je novým majitelem e-shopu Zelená domácnost

Česká společnost ornitologická (ČSO) se k 1. lednu 2024 stala majitelem a provozovatelem e-shopu Zelená domácnost.com. Využili jsme nabídku zakladatelů Zelené domácnosti Zuzany a Petra Dobrých, kteří z e-shopu za 13 let vytvořili aktuálně nejznámější obchod zaměřený na ochranu přírody. Zakoupením Zelené domácnosti ČSO směřuje k tomu, aby si stále rostoucí a rozvíjející se organizace udržovala různorodé financování nezávislé na státních dotacích. S počtem více než 7 tisíc členů je ČSO nejsilnější ochranářskou organizací v Česku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.12.2023 - JAROMĚŘ/ČESKÁ LÍPA [Česká společnost ornitologická]
Povodně a silvestrovské poděkování ze správy ptačích parků

Jakoby končící rok nebyl už tak dost náročný. Na vánoční svátky postihly naše mokřadní ptačí parky povodně, na Josefovských a Mnišských loukách největší za historii parků. Povodně se v nivách řek samozřejmě dějí a je to tak dobře. Načasování těch letošních však bylo trochu jako naschvál. Na Mnišských loukách se teprve několik týdnů zabydlují divocí koně, ohrada září novotou. Také na Josefovkách vznikla nedávno nová ohrada ve východním cípu parku. Možná příroda chtěla jen otestovat jejich bytelnost, houževnatost kopytníků a naši připravenost i během nejoblíbenějších svátků v roce. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat29.12.2023 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Odstartuje se u nás boom komunitní energetiky stejně jako v Rakousku?

V prosinci schválila Poslanecká sněmovna a poté i Senát novelu energetického zákona označovanou jako LEX OZE II. (Sněmovní tisk 487/0), která má umožnit obcím, domácnostem, firmám i školám sdílet vlastní vyrobenou elektřinu a posílit tak svou energetickou nezávislost. Novela má vstoupit v účinnost od 1. 1. 2024 a očekává se, že po schválení potřebných předpisů bude od 1. 7. 2024 v ČR možné zakládat energetická společenství, která budou vyrábět vlastní elektřinu, především z obnovitelných zdrojů a sdílet ji. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat29.12.2023 - Praha [Zelený kruh]
O zákonech ve prospěch životního prostředí – ohlédnutí Zeleného kruhu za rokem 2023

Nabízíme ohlédnutí za pozitivními změnami v legislativě, která se bezprostředně dotýkají životního prostředí. Do stručného přehledu jsme zařadili předpisy, které aktivně připomínkovaly členské organizace Zeleného kruhu a v nichž Ministerstvo životního prostředí hrálo důležitou roli. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2023 - PRAHA [MMR ČR]
MMR rozdělí mezi veřejně prospěšné neziskové organizace 55 milionů korun

Ministerstvo pro místní rozvoj odstartovalo příjem žádostí o poskytnutí dotace pro rok 2024 z programu na podporu nestátních neziskových organizací (NNO). Díky dřívějšímu spuštění už na konci roku 2023 budou mít dostatek prostoru pro realizaci svých projektů. Prostředky se rozdělí mezi aktivity v oblasti bezbariérového užívání staveb, poradenství v bydlení, udržitelného rozvoje regionů, měst a obcí nebo cestovního ruchu. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1380 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz