Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Otevřený dopis klánovickým zastupitelům

12. 11. 2009 - Pavel Roušar, předseda sdružení Újezdský STROM

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,

v místním referendu 7.11.2009 se občané zcela jasně vyjádřili proti výstavbě golfového hřiště. Přes námitky poraženého investora, že výsledek není zcela průkazný, že otázka je nejednoznačná a že výsledek je pro zastupitele nezávazný, se vůle lidí, které zastupujete, překroutit nedá.

Svou účastí a přístupem k referendu dali klánovičtí sobě i nám všem dárek k 20. výročí polistopadové cesty k demokracii v naší zemi. Po referendu je patrné, že se názory klánovických lidí na les v průběhu volebního období nezměnily. Změnily se pouze priority některých zastupitelů, kteří nyní, v referendu, získali přesnou zpětnou vazbu od svých voličů.

Vyzýváme Vás, abyste nepřistoupili na ostudné licitování o to, zda výsledek je či není pro zastupitele závazný a k čemu přesně jsou zastupitelé zavazováni. Zastupitelé a veřejní představitelé musí respektovat vůli svých voličů, jinak je princip demokracie velmi zranitelný - demokracie totiž předpokládá dodržování nejen zákonů, ale i dobrých mravů.

A tak i přesto, že by snad v budoucnu mohlo být referendum označeno za konzultativní, neznamená to, že se jeho výsledky nemusíte řídit. Nedovolte, aby byl nějakým chytračením znevažován jediný nástroj přímé demokracie, kterého jsme za 20 let dosáhli!

Žádáme Vás proto, abyste revokovali sporné usnesení k územnímu plánu tak, aby bylo v souladu s přáním občanů. Současně žádáme, aby úřad MČ Klánovice připomínkoval koncept nového územního plánu v probíhajícím veřejném připomínkování ve shodě se závěry referenda.

Dobrovolně a veřejně se přihlaste k aktivnímu prosazování výsledků referenda a vůli svých občanů sebevědomě promítejte do dalších jednáních na všech úrovních.

Žádáme Vás, abyste tento otevřený dopis přečetl zastupitelům na schůzi ještě před klíčovým hlasováním o výsledku referenda. Sám víte, že se aktivní diskuse při projednávání nemůžeme účastnit, ale také víte, že reprezentujeme velkou sílu sousedních i přespolních spoluobčanů, kteří mají právo se k lesu vyjadřovat….

Za Újezdský STROM a za více než 23 tisíc občanů, kteří chtějí zachování lesa bez golfu

Pavel Roušar, předseda
Újezdský STROM

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz