Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Girls Day 2018

24.4.2018
PRAHA [Gender Studies o.p.s.]

Tisková zpráva Girls Day 2018

6. ročník Girls Day, kariérního dne pro dívky, pořádá ve čtvrtek 26. dubna 2018 Gender Studies, o. p. s.

Cílem akce je povzbudit zájem dívek o technické obory. Nedostatek žen v technických profesích a studijních oborech je dlouhodobým problémem, firmy je těžko shánějí a přicházejí tak o jejich potenciál. Jedním z důvodů zůstává přetrvávající stereotypní představa o tradiční roli ženy ve vztahu k výběru povolání. Ženám tak uniká příležitost uplatnění a seberealizace v těchto prestižních a pro společnost stále důležitějších oborech.  Girls Day připadá tradičně na poslední čtvrtek v dubnu, ve stejnou dobu probíhají akce spojené s mezinárodním Dnem dívek v ICT (Girls in ICT Day) ve 166 zemích světa.

Dívky dostanou příležitost nahlédnout do provozu firem, seznámí se s nejrůznějšími pracovními pozicemi a lidmi z praxe a zároveň získají konkrétnější představu o tom, co práce v technických oborech obnáší. Firmy připravily speciální program, v rámci kterého umožní návštěvnicím Girls Day vyzkoušet si a naučit se něco nového a načerpat inspiraci pro svou budoucí studijní nebo pracovní kariéru.  Girls Day je otevřený všem dívkám ve věku 15-19 let, ale i studentkám vyšších odborných a vysokých škol, účast je pro všechny zdarma. Letos se na Girls Day podívá přes 130 dívek.

Hlavním partnerem akce je Škoda Auto, a. s., která zve dívky do svého mladoboleslavského závodu: „Holky k autům patří! Proto všechny středoškolačky a vysokoškolačky, které vidí svou budoucnost ve světě vědy a techniky vítáme ve ŠKODA AUTO s otevřenou náručí. Jako hlavní partner Girls Day pro ČR jsme pro dívky připravili den nabitý inspirací, zážitky a zábavou. Přijeďte do Mladé Boleslavi poznat, jak vznikají nejnovější automobily značky ŠKODA, projít si moderní školící centrum a seznámit se se studentkami a čerstvými absolventkami, které v automobilce už působí.“

Pražské firmy zastoupí Vodafone, Ricardo Prague, MSD IT, Průmstav a SMP CZ. Právě poslední jmenovaná patří mezi firmy s nejdelší historií podpory Girls Day v ČR, je to také jediný zástupce oboru stavebnictví. „Proč Girls Day? Protože stavební společnosti SMP CZ a PRŮMSTAV jsou otevřené dívkám ze středních a vysokých škol, kterým jsou technické obory blízké a uvažují o své budoucí kariéře právě ve stavebnictví, které už dávno není jen doménou mužů,“ uvádí Jitka MEJZROVÁ z tamního oddělení komunikace a rozvojových programů.

Girls Day není jen záležitostí hlavního města.  Zájem o pořádání Girls Day mezi firmami roste, o tom svědčí účast plzeňské konstruktérské společnosti Konplan, s. r. o. „Důvodem, proč se Konplan připojil k akci Girls Day je obecně malý podíl žen v technicky zaměřených povoláních. Jsem osobně přesvědčena, že jen dobře složený pestrý tým může dosáhnout výjimečných výsledků. A podpora zastoupení žen v pracovních týmech k této myšlence patří. Jsem ráda, že jsme v naší konstruktérské firmě našli hned několik kolegyň, které se o své osobní příběhy rozhodly velmi spontánně podělit,” říká Vendula Linková, HR manažerka. V Brně se pak účastní zástupce vysokých škol, Fakulta informatiky MUNI.

V případě zájmu o další informace, komentáře apod. se prosím obracejte na Jitku Hausenblasovou (jitka.hausenblasova@genderstudies.cz, tel. 777 910 942).DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz