Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Unikátní projekt virtuální 3D nemocnice podpořený ČRA pro zajištění zdravotní péče zejména v rozvojovém světě

20.4.2021
PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Autor: Filip Šebek

Na konci března se uskutečnila prezentace unikátního projektu Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků virtuální 3D nemocnice za účasti zástupců členských firem, zainteresovaných ministerstev a dalších státních institucí včetně zástupkyně České rozvojové agentury. Projekt Budování kapacit Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků pro zapojení členských firem do zahraniční rozvojové spolupráce podpořila dotací Česká rozvojová agentura. Cílem projektu ČRA je posilování kapacit platforem nestátních subjektů pro rozvojovou spolupráci.

Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) navázala na první úspěšný projekt zacílený na posilování kapacit pro zapojení do zahraniční rozvojové spolupráce, díky kterému posílila své odborné kapacity v této oblasti a nyní působí jako funkční platforma výrobců zdravotnických prostředků, která sdílí zkušenosti a know-how. V rámci projektu asociace vytvořila elektronický katalog Czech Healthcare Solutions nabízející ucelené řešení vybavení nemocničních oddělení a další tematicky zaměřené brožury s nabídkou inovativních produktů pro zajištění zdravotní péče zejména v rozvojovém světě.

„V pokračujícím projektu, realizovaném v loňském roce, si asociace vedle řady aktivit pro další posilování kapacit platformy vytyčila cíl vytvořit ucelenou nabídku zdravotnických produktů a technologií formou virtuální 3D nemocnice. Právě komplexní řešení je v současné době od dodavatelů v mezinárodní rozvojové spolupráci vyžadováno a společně s jednotnou marketingovou prezentací představuje základní předpoklad k úspěchu na poli rozvojové spolupráce v zahraničí. Nabídka komplexního řešení může firmám významně pomoci také prohloubit obchodní spolupráci na zahraničních trzích a usnadní jim pronikání na nové trhy v zahraničí,“ přibližuje Darina Vlčková z České rozvojové agentury.

Do projektu se zapojila řada členských firem AVDZP a společně úspěšně zrealizovaly unikátní nabídku uceleného řešení v oblasti zajišťování zdravotní péče a dodávek zdravotnických produktů, technologií a služeb formou vizuální 3D nemocnice. Jedná se o jedinečný způsob představení nabídky produktů v celkem osmi patrech a osmnácti odděleních nemocnice. Jejich významnou součástí jsou i nemocniční lůžka společnosti Linet. Firma patří mezi přední světové výrobce nemocničních lůžek, které exportuje do více než 100 zemí po celém světě.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo vytvořit velmi unikátní komplexní prezentaci možností českého zdravotnického průmyslu. Česká republika by se měla profilovat jako země, která je schopná nabídnout zdravotnické technologie. Stáváme se důvěryhodným partnerem pro dodání celých komplexů nejen do rozvojového světa, a to je pro mě velký úspěch,“ uvedl Petr Foit, obchodní ředitel Linet. Jeho slova doplňuje Jana Vykoukalová, předsedkyně představenstva AVDZP: „Moc mě těší, že vytvořená 3D nemocnice sklízí pozitivní ohlasy a díky ní mohou firmy AVDZP nabídnout v jednotlivých odděleních nemocnice své nejnovější produkty a pokročilé technologie a současně tak byla vytvořena unikátní prezentace nabídky českého inovativního zdravotnického průmyslu a zdravotní péče zejména do rozvojového světa“.

Samotné prezentace tohoto inovativního projektu se zúčastnil také náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který na úvod zdůraznil zejména význam 3D nemocnice jakožto komplexního, moderního a atraktivního řešení, se kterým se nyní budou členské firmy moci společně prezentovat na zahraničních trzích. Dále přivítala hosty také předsedkyně AVDZP Jana Vykoukalová, která zdůraznila význam projektu z pohledu přínosu minimálně tří efektů – vytvoření funkční platformy výrobců zdravotnických prostředků a technologií a jejich zapojení do zahraniční rozvojové spolupráce, vytvoření možnosti pro navázání dlouhodobější obchodní spolupráce v daných rozvojových zemích a prezentace České republiky jako státu schopného nabídnout rozvojovým zemím komplexní řešení v oblasti zdravotní péče. Vedoucí dotačního týmu České rozvojové agentury Darina Vlčková představila hlavní cíle dotačního programu posilování kapacit platforem nestátních subjektů pro rozvojovou spolupráci.

Právě díky dotaci ČRA, určené k posilování kapacit platforem nestátních subjektů pro rozvojovou spolupráci, mohl být tento projekt realizován. Petr Foit, člen představenstva AVDZP a exportní ředitel pro export zúčastněné firmy Linet, posléze pokračoval s prezentací samotného provedení a využití tohoto řešení, kterou doplnili svými praktickými poznatky zástupci části firem, jejichž produkty a řešení jsou součástí nabídky 3D nemocnice – MZ Liberec, Bloc CS, Profil nábytek a TSE. V rámci následné živé diskuse ocenili projekt například ředitel odboru pro podporu exportu MPO Rudolf Klepáček a také náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz