Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zacíleno na fotovoltaiku - přeshraniční výměna jihočeských a hornorakouských škol

25.10.2022
České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325Od začátku března do konce října probíhal pod taktovkou spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB) v Jihočeském kraji a Horním Rakousku projekt FOKUS FOTOVOLTAIKA – přeshraniční interaktivní hra a soutěž.
Projekt byl velmi úspěšný, celkem proběhlo v Rakousku pět workshopů, kterých se v úhrnu zúčastnilo 233 dětí z pěti hornorakouských a pěti jihočeských školních tříd. Za Jihočeský kraj se projektu zúčastnily školy: ZŠ Chlum u Třeboně, ZŠ Boršov nad Vltavou, ZŠ Fantova Kaplice, ZŠ Školní Kaplice a ZŠ Rudolfovská České Budějovice.
Hlavním tématem workshopů byla fotovoltaika, téma vysoce aktuální nejen v obou příhraničních regionech. Každý z workshopů byl doslova nabitý zajímavým programem. Začínalo se prezentací, následovala interaktivní společná hra rakouských a českých dětí, která obsahovala celkem deset stanovišť, přičemž školáci se při ní zábavnou formou mimo jiné naučili pár slov z druhého jazyka, neboť byla nutná kooperace i komunikace. V další fázi účastníci ve dvojicích sestavovali z připravených stavebnic autíčka na solární pohon, se kterými potom mohli venku závodit. Na závěr každého workshopu pak připadla individuální prohlídka Science Center Welios.
Další zábavnou aktivitou v rámci projektu byla soutěž pro jihočeské a hornorakouské školy, která spočívala v zábavném online kvízu, přičemž celkem deset vítězů vylosovaných ze správných odpovědí (pět z Rakouska a pět z jižních Čech) bylo odměněno edukativní solární stavebnici malého víceúčelového robota.
Projekt KPF/01/328 byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, a to prostřednictvím FMP v rámci programu INTERREG V – A Rakousko – Česká republika.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz