Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival ProTibet - 22. ročník

11.2.2023
[MOST ProTibet, o.p.s.]
Autor: Petr Ďásek

AŽ ZAŘVE LEV
Originální středověká road movie Jana E. Svatoše. Ve filmu se potkává jeden z nejvýznamnějších českých králů s poutníkem Odorikem neboli bratrem Oldřichem, který jako první Evropan navštívil Tibet. Oba mají mnoho společného. Jednomu ukradli autorství nejslavnějšího cestopisu té doby, druhému království v srdci Evropy.
ZAKÁZANOU KRAJINOU
Na začátku dvacátého století se Francouzka Alexandra David Neel rozhodla procestovat “Zakázanou zemi věčného sněhu”, která byla v té době neprodyšně uzavřena cizincům. V přestrojení za žebračku na svaté pouti pronikla na odlehlá divoká místa, mnohdy jako první člověk bílé rasy, a přinesla o nich zprávy ve svých pozoruhodných cestopisech.
HIMÁLAJSKÉ CENTRUM
PhDr. Zuzana Ondomišiová přenáší Himálajským centrem kousek Tibetu do české kotliny. Dozvíte se informace o činnosti centra, o společnosti Potala a o aktuálním dění v Tibetu.
PIVOVAR JAČÍ KRÁL
Beseda s Maximem Nesázalem nejen o tom, jak v Tibetu vznikal nejvýše položený pivovar světa. Aneb další české prvenství v Zemi sněhu.
NOVINÁŘEM V ČÍNĚ
Beseda s českým novinářem Tomášem Etzlerem, který připravil v Číně během sedmi let přes 500 reportáží a živých vstupů. Dozvíte se, jak v nejlidnatější zemi světa žijí běžní lidé, čemu v totalitní Číně čelí novináři a další osobní zážitky.
SÚTRA SRDCE A KVANTOVÁ FYZIKA
Nejznámější buddhistická sútra a kvantová teorie, která od základu změnila pohled na náš svět. Ing. Radim Chytka se ptá - lze mezi touto západní logikou a východní moudrostí buddhismu najít most?
DAR NENÍ VĚC, ALE SPOLEČENSKÝ VZTAH
Setkání dárců a příznivců organizace MOST ProTibet o.p.s. Ředitelka o.p.s. Ing. Jana Ďásková seznámí příchozí s nejnovějšími zprávami z „Malého Tibetu“, kam se zástupci organizace vydali po dvouleté covidové přestávce. Zároveň se budou moci osobně seznámit lidé, jejichž dary pomáhají dětem a starým Tibeťanům v indickém exilu.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz