Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Formát světoznámých TED talků v Praze. Na konferenci TEDxNárodní nabídnou řečníci pohled do naší společné budoucnosti napříč společenskými i vědními tématy.

16.3.2023
Praha [PIARISTI]
Autor: Michaela Sikorová, tel: 776712858

TED (Technology, Entertainment & Design) je globální nadace věnovaná „myšlenkám hodným šíření”, působí od roku 1984. TEDxNárodní staví na principu světoznámé konference díky licenci, kterou TED organizátorům bezplatně uděluje. TEDx si klade za cíl sdílet myšlenky hodné šíření, rozpoutávat debatu, propojovat, inspirovat a informovat v rámci lokální komunity. Písmeno „x” v názvu konference vyjadřuje nezávislost lokálně organizovaných setkání, které nabízejí prostor místním řečníkům. Letošní TEDxNárodní nese titul Future of Humanity.

Témata letošního TEDxNárodní
Konference organizovaná 25. března 2023 přináší během jednoho dne pohled do naší společné budoucnosti v době, kdy se lidstvo nachází v mnoha směrech na rozcestí. Mluvčí TEDxNárodní se zastaví u palčivého tématu změny klimatu. Proberou alternativní zdroje energie a vhodné technologie. Tématy budou také umělá inteligence, nenáboženská spiritualita, restorativní justice, sociální rovnost, budoucnost a podoba vzdělávání, udržitelná móda nebo role médií v moderním světě. Řečníci nastíní svůj pohled na budoucnost napříč společenskými i vědními tématy. Budou hovořit o problémech, které se týkají nejen naší společnosti, ale mají globální přesah.

Pohled odborníků z různých odvětví
Lékař Martin Jan Stránský po celém světě přednáší o neurologických dopadech moderní technologie na lidský mozek a na lidskou budoucnost. V Praze bude hovořit o vlivu sociálních sítí na naše zdraví. Expertka na restorativní justici Petra Masopust Šachová usiluje o její široké zapojení do českého trestního práva jak na teoretické úrovni, tak v praxi. Kulturoložka Kamila Němečková se zaměřuje na interdisciplinární studium spirituality v kontextu současné globální krize. Jak najít rovnováhu mezi materiálním a duševním ve 21. století? Co jsou to komunitní energetická družstva a jaký je jejich potenciál i v naší společnosti? O tom bude hovořit Dirk Vansintjan, jenž předsedá Evropské federaci občanských energetických družstev. Otázku udržitelné módy, klimatu a tím i budoucnosti bude řešit ve své přednášce světově známá modelka a aktivistka Arizona Muse. Další z řečníků, Jeremy Druker, zastává funkci výkonného ředitele společnosti Transitions (TOL), jedné z předních organizací pro rozvoj médií ve střední a východní Evropě, a zaměřuje se na „solutions journalism“ a otevírá tak otázku, jaká je budoucnost médií. David Tišer se více než deset let věnuje vzdělávání studentů, učitelů či sociálních pracovníků na téma sociokulturních specifik Romů a boření předsudků či stereotypů. Lékařka Kristina Höschlová se specializuje na anesteziologii a intenzivní péči, urgentní medicínu a horskou medicínu, zkušenosti nasbírala i na misích Lékařů bez hranic. Jakub Zelený pracuje jako environmentální poradce v organizaci Člověk v tísni, kde se zaměřuje na problematiku změny klimatu. Mezi řečníky bude i ekolog a prezident Evropské federace obnovitelných zdrojů Martin Bursík a Josef Dvořáček, spolumajitel společnosti SONNENTOR, která je dnes významným zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Svůj prostor bude mít také Jan Kulveit, který se zabývá sladěním umělé inteligence s lidskými zájmy, globálními riziky či strategiemi pro budoucnost. Zástupkyní nejmladší generace bude Emma Babáková, středoškolačka, která ví, že vzdělávání a mladí jsou budoucnost a současný výukový systém vnímá jako přežitek.

Řečníci z Česka i z celého světa
Nejen těchto třináct, ale i další mluvčí budou věnovat své přednášky budoucnosti. Původní koncept domácích řečníků se v letošním programu rozrostl i o zástupce ze zahraničí. Účastníci konference tak nasytí svou zvědavost, rozšíří si obzory a poslechnou názory odborníků z mnoha odvětví. Připraven je pro ně navíc kulturní program v podobě hudebního vystoupení nebo slam poetry s Anatolem Svahilcem.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz