Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci ze všech koutů světa přiletí uspořádat nezapomenutelný workcamp pro děti v Hýskově

14.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Aneta Steiner, tel: +420 724 055 974

Hýskov (14.8.): Vesnice Hýskov dostává od 16. až 28. srpna nový rozměr díky dobrovolníkům, kteří ji navštíví a budou vymýšlet program pro děti školního věku pod názvem Let´s organize an experience camp for children. Ve spolupráci s obcí Hýskov, která zajistila prostory, vybavení, MAS Mezi Hrady z.s., který je hlavním partnerem workcampu a také pod záštitou INEX-SDA, kteří poskytli školení vedoucím.

Hlavním zaměřením workcampu bude příměstský tábor pro děti se zapojením místních spolků (fotbalisté, hasiči, myslivci, tenisté), ale také ukázka keramického umění, švihadel či výletů po okolí. Workcamp slibuje plný program her, zábavy a vzdělávání, který zanechá u dětí nejenom nezapomenutelné zážitky, ale také nové mezinárodní přátele. Děti z celé vesnice budou mít možnost strávit tyto poslední prázdninové dny s  dobrovolníky z různých koutů světa.

„Jsem velice ráda, že mě paní starostka Veronika Šmolcnopová oslovila, abych byla jednou z hlavních vedoucích tohoto workcampu. Bude to velká zodpovědnost, jak za děti, za dobrovolníky, tak i celý program, který by z větší části měli organizovat právě dobrovolníci z Ázerbájdžánu, Taiwanu, Mexika, Španělska, Itálie či Belgie. Je to nesmírně důležité, aby děti poznávaly i jinou kulturu, zvyky, tradice, jazyky. Bude se jim to jednou hodit. Proto jsem i paní starostce kývla, jelikož jsem pro tyto programy. Mám ráda výzvy a tohle bude jedna z nich. Ikdyž již teď jsou kolem nás lidi, kteří pomáhají s přípravami. Těšíme se moc a více neprozradím.,“ sděluje jedna z hlavních vedoucích Aneta Steiner.

Tento mezinárodní příměstský tábor má za cíl nejenom poskytnout dětem zábavné prázdniny, ale také podpořit mezinárodní porozumění a spolupráci.

Místní akční skupina Mezi Hrady usiluje o zlepšení kvality životního prostředí ve 20 městech se známými zámky jako je Karlštejn, Křivoklát a Točník ve středních Čechách. Mezi hrady sdružuje školy, spolky, podnikatele, hasiče, zemědělce, představitele církví a občany.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.
ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz