Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci budou renovovat rekreační chatky v Kyselce u Karlových Varů

15.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Siru Laine, tel: +385 40 5170931


Kyselka (15.8.): Ve dnech 14. - 22.8. proběhne v Kyselce u Karlových Varů mezinárodní workcamp, na kterém se sejde skupina zahraničních dobrovolníků. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX, sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s organizací MAS Krušné hory, o. p. s. a především obcí Kyselka.

V rekreačním středisku Ontario bude letos celkem 11 účastníků renovovat pět chatek. Jejich prací bude očištění starých nátěrů zevnitř i zvenku, následná nová výmalba a povrchové ošetření chatek.

Hlavním cílem tohoto workcampu je podpora dobrovolnictví a zvýšení zapojení občanů do místního dění. Lidem z jiných kultur nechat nahlédnout do běžného života místních občanů a vzájemně se trochu poznat a sdílet své kultury. V rámci společného programu budou moci účastníci ochutnat místní kuchyni a seznámit se s historií obce a českou přírodou.

Ve svém volném čase dobrovolníci mohou využít místní sportovní areál s volejbalovým míčem, badmintonem a bazénem, mohou se projet na řece Ohři či si uspořádat grilovací večer. Nabízí se výlet do historických Karlových Varů a prohlídka vyhlášeného lázeňského města, v blízkém okolí navštívit muzeum Matonni nebo rozhlednu Bučinu.
Realizace workcampu je možná především díky zájmu o dobrovolnickou aktivitu v obci Kyselka, která leží 11 kilometrů od Karových Varů v lesnatém údolí řeky Ohře. Je protkána historií spojenou se jménem Heinrich Matonni a lázeňstvím. Workcamp obec zabezpečuje finančně, dobrovolníci jsou ubytovaní přímo v areálu Ontario, kde se zároveň starají o jejich chuťové buňky.

Místní skupina Krušné hory (MAS Krušné hory) se zaměřuje na podporu a rozvoj regionu především prostřednictvím různých dotačních titulů, věnuje se podpoře vzdělávání, ve své činnosti propojuje různé zájmové skupiny, připravuje a zpracovává turistické brožury, nově se velmi intenzivně věnuje energetice.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.Ilustrační fotografie:

https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz