Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci přijedou do Dýšiny pomáhat s přípravami na nový školní rok

22.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Renata Průcha Himlová

Dýšina (22.8.): Ve dnech od 21.8. až 10.9. bude v Dýšině probíhat tzv „workcamp“, na kterém se sejdou dobrovolníci z celého světa, aby společně pomohli s údržbou místní mateřské a základní školy. Projekt je organizován ve spolupráci s obcí Dýšina pod záštitou neziskové organizace INEX.

Cílem projektu je pomoci s údržbou veřejných prostranství (sekání keřů a trávy, hrabání, sadové úpravy apod), obnova a údržba místní mateřské a základní školy před začátkem nového školního roku, v rámci čehož se mohou dobrovolníci setkat s místními děti a připravit si pro ně prezentaci o své zemi a kultuře. Mimo jiné se účastníci zapojí do organizace tradiční pivní slavnosti.

V rámci volnočasových aktivit si dobrovolníci budou moct vyrazit do Plzně podívat se na známý pivovar či kulturní a historické památky. Také budou mít možnost navštívit lázeňská města na západě Čech, koupat se v přírodním koupališti či si zasportovat.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-106-dysina/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz