Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Osm dobrovolníků z celého světa se zapojí do podzimních prací na české ekofarmě

18.10.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Tereza Hardtová, tel: +420 776 789 266

ČESKÉ KOPISTY (18. října 2023) - V Českých Kopistech u Terezína se 19. až 22. října uskuteční mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníky z Asie, Latinské Ameriky, ale také z Evropy čekají 4 intenzivní dny v prostředí Svobodného statku na soutoku a jeho okolí. Dobrovolníci se během této doby seznámí se základy ekologického zemědělství, s camphillskou komunitou, blízkým okolím farmy a nejen s tím. Tento projekt proběhne pod záštitou INEX - sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Svobodný statek na soutoku o.p.s.

V letošním roce se na Svobodném statku na soutoku uskuteční již třetí dobrovolnický workcamp, jehož cílem je podporovat mezikulturní seznámení, ale také umožnit dobrovolníkům nahlédnutí do fungování ekologické farmy v Českých Kopistech.
Dobrovolníci budou moci pomáhat s manuálními pracemi na statku, sběrem plodin na poli nebo péčí o již sklizené suroviny. Zároveň se seznámí s principy udržitelného hospodaření a biologicko-dynamickým zemědělstvím. Ubytováni budou přímo v areálu Svobodného statku, což jim umožní zapojení do života tamní komunity a v neposlední řadě také poskytne prostor pro různorodé volnočasové aktivity.

Na již zmíněný říjnový workcamp se přihlásili dobrovolníci z nejrůznějších koutů světa (z Mexika, Hongkongu, Japonska, Maďarska…), ale také z Čech.

„Motivace účastníků tohoto workcampu jsou různé. Někoho zajímá alternativní pojetí přístupu k zemědělství, jiní si chtějí najít přátele z různých zemí, porozumět cizí kultuře, něco nového zažít, nebo se prostě věnovat nějaké smysluplné práci… Pro mnohé je to ale rozhodně zásadní vykročení z komfortní zóny, které jim může mnohé přinést.“ zmiňuje své postřehy Jule Kurka, jedna ze dvou vedoucích této dobrovolnické skupiny.

Hostící společnost Svobodný statek na soutoku byla založena v roce 2012 a navázala na zemědělskou činnost provozovanou již dříve pod záštitou Camphill na soutoku v Českých Kopistech. Spolek Camphill (jehož je Svobodný statek součástí) je dobrovolné sdružení, které vytváří širší zázemí pro osoby se speciálními potřebami a umožňuje jim učit se, pracovat a společně žít v přátelském a respektujícím prostředí. Členové spolku dále rozvíjí ekologické zelinaření, pečují o ovocný sad, pěstují byliny a květiny, starají se o zvířata nebo se věnují vzdělávání v oblasti ekologie.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-302-organic-farming-in-the-camphill-community/DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz