Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Veselá sobota podruhé

30.10.2023
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

V sobotu 4. listopadu 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční poslední letošní akce ze společného projektu s Muzeem v přírodě Vysočina nazvaná Veselá sobota II. Od 13 do 17 hodin na návštěvníky čekají adventně laděné tvořivé dílny nebo pokračování oblíbeného kvízu Tajemství staré půdy.

V roce 2023 připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina, které je součástí Národního muzea v přírodě, společný projekt zaměřený na propagaci loutkářství a tradiční lidové kultury. Jeho účelem bylo obohatit program pro návštěvníky a poutavou formou vzájemně představit svoji činnost na půdě spřátelené instituce. Projekt se uskutečnil za laskavé finanční podpory Ministerstva kultury ČR, které je zřizovatelem obou muzeí. Od března tak mohli návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Muzea v přírodě Vysočina navštívit několik víkendových akcí, kde na ně čekaly tvořivé dílny čerpající z odkazu tradiční lidové kultury. Připomenuli si zapomenuté řemeslné techniky i příběhy, které si naši předkové vyprávěli a s loutkami se vydali mezi chaloupky na Veselý Kopec i do Hlineckého Betléma, kde se navíc mohli v průběhu letní turistické sezóny vyřádit každou sobotu při výrobě papírových loutek v rámci workshopů. Celoroční projekt se uzavře 4. listopadu 2023, kdy si v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci přípravy na adventní období připomeneme další krásné lidové zvyky a tradice. Společně budeme vyrábět slaměné vánoční ozdoby a naučíme se péci tradiční staročeský kynutý chléb. Pro návštěvníky je také připraveno pokračování oblíbeného kvízu Tajemství staré půdy, kdy si budou moci připomenout mnohdy tajuplně vyhlížející předměty, které bývaly součástí běžného života našich předků.
Vstupné na akci Veselá sobota II. činí 100 Kč, děti do 6 let zdarma.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz