Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Carsharing proniká do menších měst a rozjíždí nové formy spolupráce

8.11.2023
ČR/PRAHA/BRNO [Autonapůl, družstvo]
Autor: Michal Šimoník, tel: +420608468579

ČR/PRAHA/BRNO – Rozšíření flotily sdílených aut napříč republikou, vůz sdílený výhradně lidmi v novém developmentu nebo pilotní projekt carsharingu v menším městě - to jsou novinky, které ještě před koncem roku se svými partnery spustí první český carsharing Autonapůl. První z produktů, Chytrý carsharing do měst a obcí, představí spoluzakladatel družstva Autonapůl Stanislav Kutáček zítra na konferenci City Changers, s dalšími projekty seznámí společnost sdílníky i veřejnost v následujících týdnech.
„Prozatímní letošní čísla naznačují, že už třetí rok v řadě skončíme v zisku, zároveň jsme zahájili projekt rekapitalizace předchozích ztrát, což nám uvolnilo ruce pro přípravu zcela nových projektů. První novinkou je model spolupráce s obcemi a městy s řádově jednotkami tisíc obyvatel, což je velikost, která obvykle není pro carsharingové provozovatele atraktivní. V našem byznys modelu nastaveném pro menší města na sdílení vydělají jak místní instituce, tak obyvatelé,“ popisuje základní kontury spolupráce ředitel Autonapůl Michal Šimoník.
Podle jeho slov zároveň zůstává Autonapůl věrné základní myšlence carsharingu, který má pomoci snížit množství aut z přeplněných městských ulic díky vysokému dennímu využití aut. Jako svůj hlavní benefit vidí dvacetileté zkušenosti se sdílením aut od velikosti komunity několika rodin po službu nabízenou v největších městech v zemi.
„Jen pro srovnání, naše auta jsou využita i přes 40 % času, kdežto soukromě vlastněné vozy slouží svému účelu jen 5 % dne, v 95 % času jen zabírají prostor. Úsporu místa proto chceme nabídnout nejen statisícovým sídlům, ale i menším obcím nebo dokonce na úrovni jasně ohraničené komunity konkrétního developmentu. S námi získají obce i developeři řešení na míru, kdy máme ustálený systém sdílecí platformy i zajištění servisu a všech služeb, které jsou s provozem sdílených aut neoddělitelně spojené,“ vysvětluje spoluzakladatel Autonapůl Stanislav Kutáček.
Kromě toho se vedení skutečně šetrného carsharingu rozhodlo vyjít vstříc poptávce po stylovějších vozech z žádané kategorie crossoverů. Konkrétní vozy a jejich rozmístění napříč republikou oznámí sdílecí družstvo v nejbližších dnech.
O carsharingu:
Carsharing nabízí vhodné a výhodné řešení pro ty, kdo potřebují auto spíše nepravidelně a vědí, že za rok ujedou do zhruba deseti tisíc kilometrů. Představuje nezávazný způsob, jak řešit vlastní mobilitu, zároveň šetří veřejný prostor od aut, která by většinu času jen zabírala parkovací místa. Sdílená auta totiž využívají uživatelé Autonapůl okolo 40 % času každého dne, kdežto auta v soukromém vlastnictví jezdí průměrně jen 5 % času.
O Autonapůl:
Autonapůl provozuje po celé republice flotilu necelých sto sdílených aut různých kategorií, od malých městských vozů, přes úsporná rodinná kombi po osobní dodávky či elektromobily včetně Tesly 3. Působí v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Podrobnosti o výhodách a podmínkách prvního českého carsharingu Autonapůl jsou na www.autonapul.cz - například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.

Kontakty:
Mgr. Michal Šimoník, ředitel Autonapůl, e-mail: simonik@autonapul.cz, telefon: +420608468579

Galerie ilustračních fotografií Autonapůl na https://www.zonerama.com/Autonapul/Album/49e3186c-2f11-4860-bc2c-5326db555c59 (zdroj: archiv Autonapůl)

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz