Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropské univerzity chtějí být lídry v udržitelnosti díky nabídce veganské stravy v menzách

27.3.2024
Praha [ProVeg Česko]
Autor: Aneta Kudolániová, tel: +421944013993

Minulý týden se v Praze sešlo zastoupení univerzitních menz z různých evropských zemí včetně Česka, aby diskutovalo o rostlinném stravování na vysokoškolských kampusech. Událost byla pořádaná Univerzitou Karlovou a Deutsches Studierendenwerk pod záštitou ECStA (European Council for Student Affairs). Odborníci a odbornice se shodli na důležitosti univerzit jít příkladem pro udržitelnější budoucnost.
Diskuse se zaměřila na to, jak přistupovat k veganskému stravování na univerzitních kampusech a na stanovení nových standardů ve vysokoškolském stravování. Přednášející se podělili o své zkušenosti a nejlepší postupy ze svých zemí a diskutovali o možnostech implementace podobných iniciativ ve svých institucích.
Německo jde příkladem
Podíl rostlinné nabídky v německých menzách patří mezi nejvyšší i díky vysokému prodeji. Německé menzy se již léta snaží reagovat na měnící se preference studentstva. Někteří účastníci ovšem vyzdvihli, že navýšení rostlinné nabídky v menzách by nemělo být pouze reakcí na změnu stravovacích návyků, ale jde také o to jít příkladem v udržitelném přístupu ze strany univerzit.
České menzy mění svou nabídku
Česko na zastoupení reprezentovaly Mgr. Pavla Široká a Mgr. Denisa Hobbs z organizace ProVeg Česko s projektem Udržitelné menzy, který skrze školení učí personál menz vařit vegansky. „Na projektu Udržitelné menzy spolupracujeme již se čtyřmi univerzitami, kterým pomáháme zavést do nabídky rostlinná jídla. Jako výsledek společných snah vidíme například nabídku jednoho veganského jídla denně na Univerzitě Karlově od září loňského roku. Věříme, že tento trend bude pokračovat,” uvedla Mgr. Pavla Široká, projektová manažerka pro segment HORECA v ProVeg Česko.
Tato událost reflektovala rostoucí zájem o veganské a vegetariánské stravování mezi vysokoškolskou komunitou a ukázala, že univerzitní menzy jsou ochotny přijmout výzvu a stát se průkopníky v oblasti udržitelného a inkluzivního stravování.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz