Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.7.2024 - České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologický statek v Českých Kopistech

České Kopisty (10.7.2024) – Na ekologickou farmu v Českých Kopistech přijede skupina mladých dobrovolníků z celého světa. V termínu od 14. do 21. července 2024 budou během workcampu pomáhat s jednoduššími pracemi v zemědělství. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s., a neziskovou organizací Svobodný statek na soutoku, o. p. s., která je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci se ve Velkém Oseku připojí k letnímu táboru pro děti a mládež se zdravotním postižením

Velký Osek (9.7.2024) – Ve dnech 12. až 26. července 2024 ve Velkém Oseku proběhne mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Cílem projektu je spojit české i zahraniční dobrovolníky, lidi s postižením i bez něj, děti, mládež nebo dospělé. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a místní nevládní organizací Centrum pro všechny. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.7.2024 - Praha [Česká krajina]
Pohledy s motivy divokých koní, zubrů a praturů se staly součástí největší sbírky pohlednic v České republice

Kolekce jedenácti pohlednic zachycujících divoké koně, zubry a pratury z milovické rezervace velkých kopytníků se stala součástí sbírky Východočeského muzea v Pardubicích. Ta je s více než 300 tisíci exempláři největší v České republice a jednou z největších ve střední Evropě.
Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat4.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci se přijedou podílet na výrobě bylinného čaje v Bílých Karpatech

Nová Lhota (4.7.2024) – Od 9. do 23. července 2024 přijedou mezinárodní dobrovolníci z různých koutů světa do Nové Lhoty, aby se podíleli na sběru bylin a následné výrobě tradičního bylinného čaje. Projekt je pořádán ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s., za podpory Evropského sboru solidarity. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomohou s kultivací zámecké zahrady v Rochlově

Rochlov (4.7.2024) – Ve dnech 8. až 21. července 2024 v Rochlově proběhne mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Cílem workcampu je kultivace zámecké zahrady a zámeckého parku, jež zlepší kvalitu života v sousedství a podpoří jeho rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Místní akční skupinou (MAS) Radbuza, z. s. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci pomohou s obnovou bývalé školy v Písečném

Písečné (4. 7. 2024): Ve dnech 8. až 18. července 2024 proběhne v Písečném nad Dyjí mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, s cílem obnovy areálu zdejší bývalé německé školy. Dobrovolníci z Evropy i Asie se opět zapojí do revitalizace budovy, která v budoucnu poslouží jako kulturní a environmentální centrum místní komunity. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a spolkem Škola na hranici. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci ze tří kontinentů připraví komunitní kavárnu v Kouřimi

Kouřim (4.7.2024) – Ve dnech od 8. do 17. července 2024 se ve městě Kouřim uskuteční první mezinárodní dobrovolnický projekt, známý jako „workcamp“. Projekt pořádá Místní akční skupina (MAS) Podlipansko ve spolupráci se Spolkem Rozmarýna a neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. Cílem workcampu je připravit prostor pro novou komunitní kavárnu, která bude sloužit jako místo setkávání a kulturního vyžití pro místní obyvatele i návštěvníky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat3.7.2024 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Na Mezinárodní den bez plastových sáčků Ukliďme Česko hlásí – uklizeno!

Na konci jarní úklidové sezóny hlásí organizátoři ze spolku Ukliďme Česko bezmála 4000 proběhlých úklidových akcí se 175 000 zúčastněných dobrovolníků. Dobrou zprávou je, že černých skládek a litteringu postupně ubývá. Sesbíraných odpadů bylo totiž v průměru zhruba o třetinu méně na jednoho účastníka oproti dřívějším ročníkům. Oznámil to spolek Ukliďme Česko u příležitosti dnešního Mezinárodního dne bez plastových sáčků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomohou s obnovou a údržbou pevnostního města Terezín

Terezín (3.7.2024) – Od 6. do 20. července 2024 se budou mezinárodní dobrovolníci z různých koutů světa podílet na obnově a záchraně pevnostního města Terezín. Dobrovolnický projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Terezín-město změny, z.s.p.o. Celý text ::regionální rozvoj::
 
 
 

Vybrat1.7.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
I letos přijedou mezinárodní dobrovolníci renovovat nezávislé kulturní centrum Farmstudio

Vysoká na Kokořínsku (1.7.2024) – Od 4. července do 18. července 2024 se přijede šest mezinárodních dobrovolníků podílet na renovaci místního kulturního centra Farmstudio. Tento mezinárodní dobrovolnický projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v rámci projektu Evropský sbor solidarity, za finanční podpory Evropské unie. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.7.2024 - BRUSEL [Hnutí DUHA Šelmy]
Dobrovolnický projekt Vlčí a rysí hlídky byl oceněn prestižní cenou

Hnutí DUHA Šelmy s hrdostí oznamuje, že projekt Vlčí a Rysí hlídky (Carnivore Tracking Project) byl oceněn prestižní cenou The European Union’s Citizen Science Prize 2024. Doposud se jinému českému projektu v soutěži nepodařilo uspět. Dobrovolnická iniciativa, která se zaměřuje na ochranu vlků, rysů a medvědů více než 20 let, podporuje jejich soužití s lidmi, přináší významné vědecké poznatky a pomáhá rozptýlit místní předsudky a obavy. Celý text ::životní prostředí::
 
 
 

Vybrat28.6.2024 - [Děti Země]
Výsledky ankety „Zelená perla 2023“

Zelenou perlu 2023 za antiekologický výrok získal hlavní ekonom ve společnosti BH Securities a. s. a člen poradního sboru předsedy české vlády Štěpán Křeček. Rozhodlo o tom 80 členek a členů Komise z 92.Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2024 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Hnutí DUHA oficiálně zahájilo „Týdny pro krajinu 2024“

Hnutí DUHA oficiálně zahájilo již 27. ročník letních výprav do oblíbených lokalit české a moravské kotliny za účelem chránit lesy, divočinu a fyzicky se tak zapojit do obnovy přírody kolem nás. Oblíbené akce se účastní více než stovka dobrovolníkůa zájemců z celé republiky. „Z krajiny se pomalu vytrácí život a s ním i naše vzpomínky. Místa, která nám přirostla k srdci, mizí. Společně s dobrovolníky vrátíme život zpět tam, kam patří. Abychom se měli kam vracet i my.“ Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2024 - Praha [AOPK ČR]
Po třech letech v CHKO Brdy opět zahnízdil orel mořský

V hnízdě ukrytém vysoko v korunách stromů v chráněné krajinné oblasti Brdy snesla samice orla mořského v zimních měsících jedno vejce. Zahřívala ho něco málo přes měsíc, samec ji střídal pouze ve chvíli, kdy si letěla obstarat potravu. Mláděti se daří, proto je už bylo možné okroužkovat. Je to první známé hnízdění orla mořského v CHKO Brdy po třech letech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2024 - Praha [AOPK ČR]
Sokolí rekord na Broumovsku: vyvedli tu 14 mláďat

Letos opustilo hnízda v chráněné krajinné oblasti Broumovsko nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii. Zahnízdilo tu sedm párů sokolů, z hnízd vylétlo 14 mladých ptáků. Dvě hnízdění úspěšná nebyla, skončila pravděpodobně predací už v době zahřívání vajec Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1390 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz