Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat17. 9. 2007 - GAIA požádala poslance o zrovnoprávnění žen v rodinách a domácnostech

-Foto Agentura GAIA: Prezentace projektu na mezinárodním setkání-
PRAHA [Econnect / GAIA] - Na poslaneckou sněmovnu se obrátilo občanské sdružení Agentura GAIA s podnětem k politické diskusi a žádostí o řešení, jak politicky, právně a ekonomicky zhodnotit čas, energii a lidský potenciál věnovaný do práce v domácnosti a péče o rodinu. GAIA se na poslance obrací v rámci svého projektu "Quo vadis, femina?", jehož cílem je zpracovat současnou vizi českých žen, jejich představu o tom, co chtějí a potřebují, čím prospívají vedle svých rodin i nejširší společnosti. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat12. 9. 2007 - Padesátnice se učí sebevědomí a dovednostem

PRAHA [Gita] - V plném proudu je první bezplatný kurz organizace proFem pro ženy kolem padesáti let, které nemohou sehnat práci. Cílem této aktivity má být posílení jejich sebevědomí a získání nových dovedností, mezi které patří práce s počítačem a internetem, daňová a živnostenská problematika, plánování či řízení. V rámci kurzu, který se koná každý všední den dopoledne v prostorách sdružení proFem na pražském Smíchově, funguje také psychologicko-právní poradna. Celý text ::gender, sociální oblast::
 

Vybrat4. 9. 2007 - Ukážu rovnosť príležitostí podľa umelcov

-Who Will Be the Next Pope?-
ŽILINA [Changenet / Truc sphérique] - Vo štvrtok večer otvoria v priestoroch kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie výstavu Rovnosť príležitostí, ktorá je výmenným projektom, ktorého sa zúčastňuje 12 umelcov zo Slovenska, Bosny, Čiernej Hory a Kosova pod kurátorským vedením Ivany Moncoľovej a Milana Bosnića. Septembrová výstava na Stanici je reinštaláciou výstavy, ktorá sa uskutočnila v auguste v Bratislave a po skončení v Žiline bude postupne inštalovaná v Prahe a Belehrade. Väčšina diel vznikla špeciálne pre túto výstavu. Celý text ::kultura, gender, lidská práva::
 

Vybrat31. 8. 2007 - Domácí násilí má různé podoby

PRAHA [GITA] - Fyzické domácí násilí je nejviditelnější a nejlépe právně postižitelné. Oproti tomu násilí psychické se rozpozná velmi těžko. V rámci čtvrtečního interního vzdělávacího semináře pro spolupracovnice organizací proFem a AdvoCats for Women na to upozornila šéfka psychosociálního centra Acorus Zdena Bednářová. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat22. 8. 2007 - Alternativni krug pomáhá obětem domácího násilí v Srbsku

PRAHA [Econnect / ADRA] - Projekt s cílem pomáhat obětem domácího násilí probíhá od září loňského roku v srbském Kragujevaci. V rámci projektu podporuje organizace ADRA díky prostředkům z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR poradnu a azylový dům organizace Alternativni krug. Azylový dům nejen že slouží jako útočiště obětem domácího násilí, ale především pomáhá jeho obyvatelům na jejich cestě k novému, klidnému a bezpečnému životu. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat14. 8. 2007 - Sexuálním menšinám v Malajsii stále hrozí špatné zacházení

PRAHA [Econnect / Amnesty International] - Ayu, muž cítící se být ženou, byla vážně zbita státními náboženskými úředníky, kteří ji kolem půl dvanácté večer 30. července zadrželi, když se bavila se svými přáteli na autobusové zastávce ve městě Kota Melaka v jihovýchodní Malajsii. Zprávu zveřejnila Amnesty International, která se obává o bezpečnost zástupců sexuálních menšin v zemi. Ayu může být v nebezpečí dalšího násilí, stejně tak jako i jiní transsexuálové po celé Malajsii, varuje Amnesty a vyzývá k celosvětovým apelům na představitele tamní vlády a úřadů. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat6. 8. 2007 - Zlatá divadelní žába ocení hry týkající se rovných příležitostí žen a mužů

PRAHA [Žába na prameni / Econnect] - První ročník soutěže zvané Zlatá divadelní žába letos vyhlásilo Občanské sdružení Žába na prameni. Do soutěže o novou autorskou divadelní hru, reflektující problematiku rovných příležitostí žen a mužů, se od ledna přihlásilo na čtyřicet různě zkušených autorek a autorů. Do užšího kola se dostalo deset finalistek a finalistů a jejich hry během měsíce srpna ohodnotí odborná porota. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat30. 7. 2007 - Soutěž o Kyselou žábu už má první tipy na vítězky a vítěze

-foto-
PRAHA [Econnect / Žába na prameni] - Do letošního ročníku soutěže Kyselá a Zlatá žába se scházejí první nominace: na Kyselou žábu 2007veřejnost zatím tipovala například hudebníka Gipsyho - Radka Bangu, psychiatra a publicistu Cyrila Höschla nebo Lucii Talmanovou. Nominovaní na Zlatou žábu, která je cenou za snahu, či pozitivní krok na poli prosazování rovných příležitostí pro ženy a muže, jsou například ministr zahraničí Karel Schwarzenberg či novinář Michal Komárek. Druhý ročník soutěže pro veřejnost Kyselá žába a Zlatá žába odstartoval v červenci. Celý text ::gender::
 

Vybrat25. 7. 2007 - AI: Zimbabwské ženy v opozici čelí sílící represi

PRAHA [Econnect / Amnesty International] - Ženy, které se kvůli nekončící ekonomické a sociální krizi v Zimbabwe postavily vládě, čelí zhoršujícímu se útlaku. Informovala o tom mezinárodní organizace pro lidská práva Amnesty International. Členové týmu AI mluvili se zimbabwskými ženami všech věkových kategorií z měst i venkova. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat24. 7. 2007 - Súkromní darcovia podporujú mladé vedkyne

BRATISLAVA [Changenet] - Vďaka súkromným darcom budú mať mladé slovenské vedkyne možnosť prezentovať výsledky svojej práce v zahraničí. V rámci Mimoriadneho štipendia Ľudmily Čuchranovej, ktoré vyhlásil Slovensko-český ženský fond, udelili sedem cestovných štipendií doktorandkám prírodných vied. Celý text ::gender::
 

Vybrat4. 7. 2007 - Hledají se místa přátelská rodině

-foto-
PRAHA [Econnect / Gender Studies] - V Praze není příliš míst, kde by chyběly bariéry, kde by byly k dispozici přebalovací pulty, kde by si dítě mohlo chvíli hrát, než si rodič vyřídí vše potřebné - pro dítě "nudnosti". Někde je dokonce na vstupních dveřích znak s přeškrtnutým kočárkem. Proto se organizace Gender Studies rozhodla, že vytvoří pražskou mapu "Míst přátelských rodině". Celý text ::gender::
 

Vybrat29. 6. 2007 - Z domova bylo kvůli domácímu násilí vykázáno už 479 lidí

-foto-
PRAHA [Radio Praha / Econnect] - Zatím 479 lidí, kteří se násilně chovali ke svým blízkým, muselo na deset dní opustit domov. Vykázala je z něho policie, aby ochránila případné oběti před domácím násilím. Vyplývá to ze statistiky Bílého kruhu bezpečí, který se podílel na přípravě zákona, jeho dopad nyní sleduje a vyhodnocuje. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat28. 6. 2007 - Soutěž o Kyselou a Zlatou žábu 2007 právě startuje

PRAHA [Econnect / Žába na prameni] - Již druhý ročník soutěže pro veřejnost Kyselá žába a Zlatá žába vyhlásilo bčanské sdružení Žába na prameni Soutěž startuje 1. července 2007 a výsledky budou opět vyhlášeny koncem roku. "Posílejte svoje tipy sexistických výroků a situací, které vás v poslední době zvedly ze židle," vyzývá Žába na prameni. Celý text ::gender::
 

Vybrat5. 6. 2007 - Výstava v Brně připomíná činnost ženského vzdělávacího spolku

BRNO [Radio Praha / Econnect] - Činnost ženského vzdělávacího spolku Vesna připomíná od úterý nová výstava, kterou pod titulem Dcerám českým... připravil Etnografický ústav Moravského zemského muzea v Brně. V počátcích Vesny stála idea ženského hnutí a snaha o zlepšení vzdělání a postavení žen ve společnosti, posléze ale spolek své aktivity značně rozšířil, řekla novinářům kurátorka Alena Kalinová. Výstava v Paláci šlechtičen potrvá do 24. listopadu. Celý text ::gender::
 

Vybrat21. 5. 2007 - Ženy (i muž) s dětmi si oťukávají "O sto myš!"

-foto-
ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect / Attavena] - Zvýšit šance rodičů při návratu na trh práce: taková je myšlenka projektu obecně prospěšné společnosti Attavena z Českých Budějovic. Ta v březnu zahájila výuku rekvalifikačních počítačových kurzů, tentokráte nejen pro ženy na mateřské a rodičovské dovolené. Projekt "O sto myš" je věnován i osobám pečujícím o dítě do věku patnácti let, tedy i tatínkům. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat18. 5. 2007 - České rodině chybí otec, říkal už Masaryk

-www.novezeny.eu-
PRAHA [Econnect / Žába na prameni] - A ve veřejném životě chybí zase ženy, dodává občanské sdružení Žába na prameni. V svých rámci projektů "Ženy pro občanskou společnost: nové ženy" a "Muži pro rodinu: noví muži" proto spustilo internetové stránky www.novezeny.eu a www.novimuzi.eu. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat17. 5. 2007 - Zaznamenané životy aneb Ženám patří půlka nebe

-foto-
PRAHA [GITA] - Ženám patří půlka nebe. Takový název nese volné pokračování knihy Ženská vydrží víc než člověk. Slavnostní křest se konal včera – v pražské kavárně Krásný ztráty. V knize je obsaženo deset příběhů žen, z nichž nejstarší je ročník 1938 a nejmladší 1958. Jsou tak o generaci starší než ženy v předešlém díle. Kniha byla vydána v rámci mezinárodního projektu Paměť žen, na kterém v ČR pracuje Gender Studies. Knihu vydalo nakladatelství Lidové noviny. Celý text ::gender::
 

Vybrat16. 5. 2007 - Katolícka charita odštartovala kampaň na pomoc matkám v núdzi

BRATISLAVA [Changenet] - Slovenská katolícka charita (SKCH) usporiadala v pondelok 14. mája kongres na tému Status ženy - matky v súčasnej spoločnosti, pomoc matkám v núdzi. Zároveň sa kongresom odštartovala kampaň a verejná zbierka SKCH na pomoc matkám v núdzi, ktorá bude trvať do konca novembra. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat9. 5. 2007 - Katja Baumgarten v České republice

-Foto viktoria11.de: Katja Baumgarten-
PRAHA [Feminismus.cz] - U příležitosti Světového týden respektu k porodu a doprovodného programu výstavy Umění porodit a veletrhu BabyExpo budou v Praze uvedeny dva filmy německé porodní asistentky a zároveň filmové dokumentaristky Katji Baumgarten. Autorka bude po projekci k dispozici publiku v návazné besedě. Celý text ::gender, sociální oblast::
 

Vybrat4. 5. 2007 - Ženy se do manažerských pozic nedostávají ani ve školství

PRAHA [Feminismus.cz] - Ženy zastupující vysoké pracovní pozice? Jev i v dnešní době ojedinělý. Malý počet žen v manažerských pozicích se netýká jen politiky či obchodních společností, ale i oblasti školství. To se tak dostává do paradoxní situace. Zatímco dětští psychologové poukazují na nedostatek mužů-učitelů na základních školách, na nejvyšších místech vysokých škol je situace přesně opačná. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz