Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > webalizer ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Statistiky přístupů na Vaše stránky

Pro autory WWW stránek jsou automaticky tvořeny statistiky přístupů, které se dají zobrazit, pokud do svého prohlížeče zadáte adresu jmenoserveru/webalogs (například www.ecn.cz/webalogs). Tyto statistiky jsou veřejně přístupné, ale lze je samozřejmě zpřístupnit na heslo.

Po zapsání této adresy se zobrazí graf a statistika přístupu za posledních 12 měsíců. V grafu jsou po měsících sloupcové grafy přístupů, přenesených dat a navštívené stránky. V tabulce pod grafem jsou průměrné přístupy za den a celkové přístupy za měsíc.

Přehled statistik

Pokud se přepnete na měsíční statistiky, můžete si prohlédnout tyto následující.

Monthly Statistics jsou statistiky pro určitý měsíc. Jsou zde zapsány celkové počty hitů, souborů a stránek, tyto hodnoty navíc v průměru a maximálně za hodinu a den. Dále zde naleznete počet hitů podle stavových kódů, kterými na dotaz klienta server odpovídá.

Dále následuje sloupcový graf Daily usage, kde jsou položky jako hity, přenesená data a navštívené stránky.

Následuje tabulka Daily statistics, kde jsou stejné položky jako v předchozím grafu, ale přehledně zapsané v tabulce.

Dalším grafem a tabulkou je Hourly usage, kde je vidět, v jakých denních (popř. nočních) hodinách je Váš server navštěvován. Tyto hodnoty jsou průměrované a celkové.

Následuje tabulka Top 30 URL's, kde jsou vypsané nejčastěji navštěvované stránky, další je tabulka Top 10 URL's by KBytes, což je žebříček stránek, ze kterých byl přenesen největší objem obsahu.

Zajímavé jsou následující tabulky Top 10 Entry Pages a Top 10 Exit Pages. Je to přehled stránek, které jsou na Vašem WWW serveru zobrazeny jako první (vstupní) a jako poslední (na kterých jsou Vaše WWW stránky opouštěny).

Poslední tabulky se věnují klientům, je to seznam adres, ze kterých uživatelé na Vaše stránky přistupují (Top 30 Sites), objem dat přenesených do prohlížečů (Top 10 Sites By KBytes) a přehled zemí, ze kterých uživatelé na Vaše stránky přicházejí.

Popis položek

Hits jsou veškeré požadavky vůči serveru. Jsou to požadavky na stránky, obrázky a další soubory, které požaduje Váš prohlížeč na WWW serveru.

Files jsou soubory, které server vyšle do Vašeho prohlížeče. Jsou to WWW stránky, obrázky a další soubory, které Váš prohlížeč přijímá.

Pages jsou WWW stránky, které zobrazuje Váš prohlížeč. Jedná se pouze o stránky zapsané v HTML kódu a nepočítají se sem obrázky a další soubory, na které se stránka odkazuje.

Visits udává počet návštěvy z unikátních IP adres. Do této hodnoty se zazpočítávají nové návštěvy nebo opakované návštěvy z jednoho počítače, pokud uplyne určitá doba (tzv. visit timeout). Standardně je tato doba nastavena na 30 minut.

Sites udává počet unikátních IP adres, ze kterých přišly požadavky na server. Toto číslo lze brát například jako počet počítačů. ze kterých vzešly požadavky na Vaši stránku.

KBytes udává počet přenesených dat za časové období ze serveru ke klientům.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz