Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > cache ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

HTTP cache pro uživatele Econnectu

Autor: Karel Zajíček
Datum: 3.10.1997

Co je to cache?

Důvodem k používání HTTP cache [keš] je zrychlení přístupu k webovým stránkám. Díky jejímu používaní můžete podstatným způsobem zvýšit efektivnost využítí vašeho telefonního připojení.

Cache pracuje tak, že jednotlivé webové stránky nezískává váš prohlížeč přímo z místa jejich uložení, ale zprostředkovaně právě přes cache. Ta si ukládá kopie stránek, které předává dále prohlížeči a při dalším požadavku na stejné stránky je tedy schopna je poskytnout rychleji.

Stejný princip se uplatňuje i při práci s obrázky nebo při používání služby FTP.

Stejnou cache může používat více uživatelů. Pokud si některý z nich prohlédne určitou stránku, všichni ostatní ji získají rychleji. Lze použít kopii, kterou si cache uložila.

Jak používat cache Econnectu?

Econnect provozuje svoji cache na internetové adrese cache.ecn.cz a portu 3128. Pokud vám tyto pojmy nic neříkají, nezoufejte, dále podrobně popíšu, jak tyto údaje použít.

Používání cache podporojí všechny moderní prohlížeče. Zde popíšu, jak nastavit cache pro Netscape Navigator 3.x, Netscape Navigator 4.x, Internet Explorer 3.x a Internet Expolorer 4.x.

Netscape 3.x

V menu vyberte položku Options|Network preferences.... V prvním dialogu vyberte přepínač "Manual proxy configuration..." a stiskněte tlačíto "View...". Údaje v druhém dialogu nastavte podle obrázku.

Netscape 4.x

V menu vyberte Edit|Preferences... a v outline po levé straně dialogu položku Advanced|Proxies. Přepněte radio box na Manual proxy configuration a stiskněte tlačítko View. Dialog, který se objeví vyplňte údaje podle druhého obrázku. Změny potvrďte stlačením tlačítka OK. Tím je nastavení proxy cache hotovo.

Internet Explorer 3.x

V menu vyberte Zobrazit|Možnosti... a na kartě Připojení vyberte položku "Připojovat přes proxy server". Stiskněte tlačítko "Nastavení". Druhý dialog vyplňte podle obrázku.

Internet Explorer 4.x (anglická verze)

V menu vyberte View|Options... a v dialogu záložku Connections. Zaškrtněte checkbox pojmenovaný "Connect through a proxy server". Do políčka "Address" vepište cache.ecn.cz a do políčka "Port" číslo 3128. Změny potvrďte stlačením tlačítka OK. Tím je nastavení proxy cache hotovo.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz